lutego 21, 2021

"Skłam, że mnie kochasz" Piotr Borlik - zapowiedź

 
Pamiętacie Jakuba Ramona, byłego policjanta z "Zapłacz dla mnie" Borlika? Już 4 marca ukaże się druga książka o tym bohaterze pt. "Skłam, że mnie kochasz"! Nie wiem czy pamiętacie, ale przy recenzji tomu pierwszego pisałam, że podobał mi się nawet bardziej niż trylogia Boskiej Proporcji - jestem ciekawa, czy i tom drugi moje przekonanie podtrzyma. Wnioskując po okładce może być nawet jeszcze lepiej! 

Czy jedno niewinne kłamstwo może popchnąć do zbrodni?
Gdańska policja otrzymuje zgłoszenie o mężczyźnie zamordowanym w podmiejskim motelu i o ciemnowłosej kobiecie, która wyszła z jego pokoju cała we krwi. Śledczy, którzy przyjeżdżają na miejsce, odkrywają, że ciało zniknęło. Wysłany do motelu aspirant Marcel Majewski jest idealnym kandydatem na kozła ofiarnego - to na niego spada kara za zaginięcie zwłok.
W odróżnieniu od organów ścigania, Jakub Ramon - niegdyś policjant, teraz wolny strzelec trzymany na krótkiej smyczy przez trójmiejską mafię - zna personalia zabitego mężczyzny. To on w ostatniej chwili usunął zwłoki, żeby oddalić zainteresowanie policji od swojego mocodawcy. Szybko jednak ginie kolejna osoba powiązana z organizacją przestępczą, co zmusza Ramona do przedsięwzięcia ryzykownych kroków. Nie może przy tym pozbyć się wrażenia, że skazany na pożarcie przez media Marcel Majewski jest jego młodszą wersją, która lada chwila powtórzy jego błędy.
W jaki sposób splotą się losy dwóch byłych policjantów i kobiety, która chce usłyszeć "Kocham cię"?

Przyznam, że podczas pisania tej zapowiedzi czuję ekscytację - to chyba znaczy, że naprawdę nie mogę się już doczekać lektury, prawda? Jestem ciekawa czy i w tej książce autor da wyraz swojej drugiej pasji, którą również podzielam - tak, oczywiście mam na myśli wątki kulinarne, które do tej pory pojawiały się w każdej jego powieści.
Na szczęście mam coś, co umili mi oczekiwanie na nowy tytuł - na mojej półce na lekturę czeka jeszcze poprzednia książka autora pt. "Wymazani z pamięci". Na pewno zabiorę się za nią na dniach, więc przed premierą "Skłam, że mnie kochasz" też Wam tutaj co nieco o niej opowiem.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa mam dla Was już teraz, przedpremierowo, fragment najnowszej powieści. Wystarczy kliknąć tu - klik!

Autor: Piotr Borlik
Tytuł: Skłam, że mnie kochasz
Cykl: Jakub Ramon, tom 2
Data premiery: 04.03.2021
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron:360
Gatunek: kryminał


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz