lipca 14, 2021

Wygraj trylogię kryminalną Grety Drawskiej! (rozwiązany)

 

W ciągu każdego miesiąca są najczęściej dwa dni, a dokładnie mówiąc dwie środy, w których nowości czytelnicze nas wręcz zalewają. I właśnie dzisiaj mamy taki dzień! Ogrom tytułów do wyboru może przytłoczyć nawet zaprawionego w boju czytelnika 😉 Z drugiej strony to dobrze - na pewno mamy w czym wybierać. Ja zdecydowałam się na kilka kryminalnych tytułów - między innymi na "Chichot" Drawskiej, ostatni tom trylogii kryminalnej autorki, którego zapowiedź publikowałam na blogu kilka dni temu - klik! Tak naprawdę to czeka mnie lektura całej trylogii, bo zarówno "Rytuału", jak i "Stosu" też jeszcze nie miałam okazji czytać. I pomyślałam, że może i Wy mielibyście ochotę zapoznać się z całością? Wydawnictwo Znak było na tyle miłe, że przeznaczyło na ten konkurs trzy pakiety całej trylogii

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Napisz bez jakiego elementu świata przedstawionego (oczywiście prócz ciekawej zagadki kryminalnej) nie wyobrażasz sobie dobrego kryminału. Krótko uzasadnij swój wybór.

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie i nieszablonowo - tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 14 do 18 lipca do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autorki (IG - klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


19.07 aktualizacja - wyniki konkursu:
I znowu to zrobiliście! Dostałam od Was tyle zgłoszeń, tyle ciekawych odpowiedzi, że naprawdę mam ogromny problem z wybraniem jedynie trzech najlepszych! Były odpowiedzi krótsze i dłuższe, dobrze przemyślane i bardzo oryginalne! Bardzo cieszy mnie, że też część z uczestników zasugerowała się wskazówką, że im bardziej nieszablonowo, tym lepiej! Na FB doszły mnie słuchy, że był jakiś problem z dodawaniem zdjęć, ale i bez tego sobie dobrze poradziliście. Najczęstsze odpowiedzi opisywały bohaterów - już wiem, że lubicie śledczych charyzmatycznych, oryginalnych, ale z jakąś mocną rysą na charakterze 😊 Nie przedłużając jednak, tym razem zwycięzcami zostają:

FB
1. Marta Dąbrowska
Dobrego kryminału nie wyobrażam sobie bez wiarygodnego przedstawienia motywacji, jakimi mógł kierować się morderca. Sposób, w jaki dokonał zabójstwa czy wybór ofiary musiał być czymś motywowany. Coś musiało go popchnąć do zejścia na ścieżkę zła i dla mnie jako miłośniczki kryminałów ważne jest by pokazać szerszy kontekst jego osobowości. Wskazać jak doświadczenia z przeszłości wpłynęły na jego tok myślenia, jak bardzo odcisnęło to piętno na jego psychice, że zdecydował się odebrać komuś to co najcenniejsze czyli życie. Oprócz tego niesamowitego klimatu dostarcza odpowiednia lokacja. Najbardziej lubię małe miasteczka, gdzie panuje zmowa milczenia i każdy obcy nie jest mile widziany. Pisarze mają wtedy duże pole do popisu, mnożąc hipotezy, podając jak na tacy mylne tropy, które odwodzą nas od głównego złoczyńcy. Motywem, który jest fantastyczny jeśli chodzi o kryminały jest zagadka zamkniętego pokoju bo dostarcza to tego bez czego również nie wyobrażam sobie dobrego kryminału czyli napięcia. Grupa osób odcięta od świata, zbrodnia w zamkniętym, hermetycznym środowisku, morderstwo w tle i co najważniejsze morderca w środku.

IG
2. @slowbooktime
Chwilę nad tym myślałam i dla mnie dobry kryminał powinien posiadać w sumie 3 istotne elementy :) Pierwszy z nich to coś, co nazywam "retro klimatem". Różnie się to objawia :) czasem w konstrukcji bohaterów, czasem w myśleniu i postępowaniu głównego śledczego, czasami w miejscu akcji. Chodzi o to, żeby kryminał wciąż czerpał ze swoich gatunkowych korzeni, żeby gdzieś echem odwoływał się do swoich wielkich poprzedników :) Druga rzecz to dobrze oddana topografia miejsca, jeśli ma ono jakiś swój realny odpowiednik oczywiście :) chyba jak czytam kryminały, to budzi się we mnie prawdziwy śledczy i muszę dokładnie wiedzieć, co gdzie i jak 🤭 I wreszcie ostatni element to suspens :) ten element zaskoczenia, powątpiewania, niedowierzania - uwielbiam być wodzona za nos przez autorów kryminałów:)

3. @kulturalnaania
Szukam: Angażujących, bardzo ciekawych, dopracowanych, ekscytujących, fantastycznych, genialnych historii! I jednakowo książek lekkich monumentalnych nowoczesnych opowieści przypowieści redukujących stres takich ukochanych, wciągających x y zasypiam 📚📖😴
(Alfabet od A-Z w wersji o kryminałach)

Gratulacje! Czekam na Wasze dane adresowe!
Pozostałym uczestnikom gorąco dziękuję za udział w zabawie i czas poświęcony na wymyślenie i napisanie odpowiedzi. Może tym razem wygrać się nie udało, ale obiecuję, że już niedługo wrócę do Was z kolejnym konkursami! Ba, już teraz możecie w jednym wziąć udział, wystarczy kliknąć w zakładkę 'konkursy', by dowiedzieć się więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz