października 05, 2021

Wygraj "Tajemnicę Wzgórza Trzech Dębów"! (rozwiązany)

 

Powoli zbliżamy się do końca roku 2021, jednak nasi polscy autorze i wydawcy tempa nie zwalniają! Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że w tym roku pojawi się jeszcze jedna książka Piotra Borlika, która swoją premierę będzie miała 18 listopada, czyli za lekko ponad miesiąc. Pora więc szybko nadrobić sierpniową nowość tego autora, kryminał osadzony na klasycznych założeniach tego gatunku pt. "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Kto jeszcze nie miał okazji z książką się zapoznać, teraz ma szansę to zmienić, gdy dzięki uprzejmości wydawnictwa, mam dla Was aż pięć egzemplarzy tego tytułu do zdobycia!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Piotr Borlik jest pisarzem, którego każda kolejna książka zaskakuje czytelników czymś nowym. Na swoim koncie ma już literaturę grozy, mroczne kryminały współczesne, thriller, teraz kryminał bazujący na klasyce gatunku, a i listopadowy tytuł ma przynieść coś nowego. Stąd na pewno uzasadnione jest pytanie: 
Która książka tego autora do tej pory podobała Ci się najbardziej? A jeśli jeszcze nie miałeś/aś okazji zapoznać się z jego powieściami, to który tytuł kusi Cię najmocniej? Krótko uzasadnij swój wybór.

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie i nieszablonowo - tym lepiej!


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 5 do 10 października do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu autora książki (IG - klik!, FB - klik!), wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!
11.10 aktualizacja - rozwiązanie konkursu:
No, zdecydowanie większość z Was jest fanami trylogii "Boskiej proporcji"! 😊 Sam autor mówi, że jego listopadowa premiera będzie właśnie w podobnym klimacie, więc już teraz zachęcam Was, by po ten tytuł sięgnąć. Co do zgłoszeń, to oczywiście serdecznie dziękuję za każde z nich, za czas poświęcony na ich napisanie. Mam nadzieję, że zadanie konkursowe na nowo rozbudziło w Was chęci do sięgnięcia po twórczość tego autora lub przyjrzenia jej się po raz pierwszy. Tym razem zwycięzców mamy aż pięciu, a zostają nimi (kolejność przypadkowa):

FB
1. Maria Ewa
Muszę uczciwie przyznać, że nic jeszcze tego autora nie czytałam, ale to się szybko zmieni, bo jestem zaintrygowana jego twórczością. Przez przypadek dowiedziałam się, ze autor jest mistrzem rozwiązywania zagadek logicznych, a to jest najlepsza rekomendacja dla pisarza kryminałów. Intryga, suspens jest siłą napędową każdej powieści, a misternie skonstruowana intryga jest jego znakiem rozpoznawczym. Dużo dobrego przeczytałam o trylogii o policjantce Agacie Stec, ale na początku sięgnę po książkę o intrygującym tytule "Zapłacz dla mnie". Z opisu wynika, że będzie to mocna i ciekawa lektura, a takiej literatury szukam najbardziej.


2. Bożena Osowiecka
Ze wstydem przyznaję, że jeszcze nie czytałam żadnej książki Pana Piotra. Jednak, jako świeżo upieczona fanka tego gatunku, obiecuję natychmiastową poprawę. Chyba na pierwszy ogień pójdzie "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów", bo tak się złożyło, że niedaleko mojej szkoły podstawowej było niewielkie wzgórze. I chociaż rosły na nim nie trzy dęby, ale jeden dąb i kilka sosen, to jednak z nostalgią ten tytuł przypomina mi beztroskie czasy dzieciństwa...


3. Anna Derb
Najlepszą książką w mojej opinii były Białe kłamstwa - zwieńczenie trylogii o komisarz Stec i jej bracie - psychologu. Każda z książek trzymała w napięciu i wiele było wiadomo, ale mimo to w trzeciej autor co stronę zaskakiwał. Kto, kogo, jak, dlaczego? Noszę w telefonie zdjęcie rozłożonej okładki, na której widać cały obraz i pokazuję wszystkim, którzy pytają "co by przeczytać?". Jestem bardzo ciekawa nowej książki - co autor wymyślił tym razem? Będzie mocniej? Nie wierzę, że to możliwe. Chętnie się przekonam...


IG
4. @miss.libro
Ja jestem takim spóźnialskim (shame on me) 😅
A moja ulubiona (póki co!) książka Borlika to:
🧽🌫 z 🧠 (ciekawe, czy już wiesz, o którą chodzi 😉)
A dlaczego? Bo choć ta tematyka jest przerażająca, nie chcę nawet sobie wyobrażać co czują rodziny - życie w poczuciu strarty z jednoczesną niekończącą się nadzieją - to jednak w powieściach jest to motyw, który bardzo mnie pociąga swoją mroczną tajemnicą. I pewnie to trochę zawodowe spaczenie 😉 W każdym razie, to jedna z niewielu książek, które mocno analizowałam. Zresztą podyskutowałam sobie o niej z samym autorem 😅


5. @ksiazka_na_miare_
Z przeczytanych książek Piotra najbardziej podobały mi się "Białe kłamstwa". Mistrzowskie zakończenie serii, które wbiło mnie w fotel i sprawiło, że jestem ogromną fanką Artura Kamińskiego, który podobno może wrócić 😁 Ramon mnie tak nie porwał. Najnowsza książka nawiązuje do mojej ulubionej powieści Umberto Eco "Imię róży", więc już przebieram nogami. Nie czytałam tej i "Wymazanych z pamięci", więc z przyjemnością zgłaszam się do konkursu.

Gratulacje! Czekam na Wasze dane adresowe.
Wszystkich uczestników konkursu zachęcam do spojrzenia w zakładkę "Konkursy" - aktualnie trwa jeszcze jeden świetny konkurs na jeden z najciekawszych kryminałów jakie w tym roku czytałam, a już niedługo ruszymy z kolejnym... Dzieje się dużo, bądźcie czujni!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz