października 23, 2021

Wygraj "Znajdź mnie"! (rozwiązany)

 

Od premiery "Znajdź mnie", thrillera amerykańskiej pisarki Anne Frasier minęło półtora tygodnia, a już na portalu lubimyczytac.pl książka zebrała ponad 100 ocen! Co ważniejsze, ta ocena przekracza 8/10, więc wygląda na to, że polscy czytelnicy zgadzają się z opinią czytelników innych krajów, którzy na goodreads.com zapewnili temu tytułowi jeden z najwyższych wyników w tej kategorii literackiej! Każda opinia, którą czytam głosi, że jest to thriller godny uwagi, co bardzo mnie cieszy, bo sama podjęłam się oficjalnej rekomendacji tego tytułu. I dzięki temu dzisiaj przychodzę do Was z konkursem na trzy egzemplarze, więc jeśli jeszcze nie macie tego tytułu na swojej półce, teraz jest doskonała okazja, by powalczyć i to zmienić! To co, gotowi? 😊
Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym tytule, to zapraszam do zapoznania się z moją pełną recenzją - klik!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

"Znajdź mnie" zachwyciło mnie między innymi (a może przede wszystkim?) miejscem, w którym toczy się akcja. To gorąca pustynia Mojave, ogrom wolnej, pustej przestrzeni, gdzie nie ma praktycznie nic. To miejsce oryginalne, szczególnie dla polskiego czytelnika, miejsce, które obrazuje jak małą cząstką świata jest człowiek. Miejsce zmieniające perspektywę patrzenia na życie.

Twoim zadaniem jest wymienienie tytułu innego thrillera bądź kryminału z oryginalnym, ciekawym miejsce akcji. Napisz co w nim było takiego, że tak mocno zapadło w Twoją pamięć.

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie i nieszablonowo - tym lepiej!


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem oraz pod konkursowymi postami na FB i IG. 

  1. Konkurs trwa od 23 do 27 października do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG w czwartek 28 października.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!
28.10 aktualizacja - wyniki konkursu:
Czy moje pytanie naprawdę było tak trudne? Dla fanów kryminałów ciekawe, oryginalne miejsce akcji, to przecież jedna z ważniejszych składowych powieści! Trochę więc zdziwiłam się, że tak niewiele było odpowiedzi, jednak na szczęście te, które dostałam, były niepowtarzalne! Podsunęliście i przypomnieliście mi o kilku ciekawych tytułów, które powinnam przeczytać 😊 Dziękuję za każde jedno zgłoszenie, ale jak zawsze zwycięzców mamy ograniczoną ilość - w tym wypadku trzech! A są tu:

IG:
1) @m.dabrowska92
SAARDAM – statek, który w roku 1634 wyrusza razem z sześcioma innymi z Batawii do Amsterdamu a na pokładzie, którego zostaje dokonane morderstwo. I to jak bywa w kryminałach, nie jedno. „Demon i Mroczna Toń” bo o tej książce mowa to zgrabne połączenie klasycznego kryminału z powieścią sensacyjną, Artura Conan Doyle’a z Agathą Christie i jej zagadką zamkniętego pokoju. Umiejscowienie akcji na statku okazało się strzałem w dziesiątkę. Znamienici goście podróżują razem ze znanym detektywem Samuelem Pippsem i jego wiernym uczniem Arentem Hayesem, którzy przypominają Sherlocka Holmesa i Johna Watsona, którzy z okruchów rozrzuconych na drodze znajdują brakujące elementy i łączą drogą dedukcji w całości. Co ciekawe, w książce głównym oskarżonym o popełnienie morderstwa zostaje właśnie wspomniany detektyw Pipps a jego rozwiązaniem zająć się musi jego przyjaciel Hayes. Do tego przed wypłynięciem, trędowaty twierdzi, że statek nie może ruszyć w podróż, ponieważ spadła na niego klątwa. Krzyczy choć odcięto mu język, wspina się na skrzynię by wygłosić przepowiednię a porusza się o kulach. Zło zaczyna zataczać szersze kręgi, na podkładzie wybucha panika a każdy z podróżujących ma swoje małe sekrety, które woli zamieść pod dywan. Akcja nie zwalnia nawet na chwilę, dzieją się rzeczy dziwne i takie, które ciężko objąć rozumem a temu wszystkiemu przygląda się z uśmiechem morderca.

2) @malyksiaze11
Bardzo chętnie zagram o tę książkę. Twoje pytanie jest wprost dla mnie wymarzone, ponieważ właśnie skończyłam thriller „Psychoterapeutka” Helene Flood. Akcja tej książki osadzona jest w Norwegii, głównie w Oslo. Ale w pewnym momencie przenosi się do Krokskogen. Ten malowniczy, odludny obszar leży nieco poza Oslo, jest najmniej znaną częścią Oslomarki. Tam właśnie,w otoczeniu majestatycznych gór, pośród nieprzebytych lasów stoi samotna chatka, która jest świadkiem radosnych uniesień i traumatycznych przeżyć bohaterów. Choć już koniec marca, to góry wciąż otulone są śniegiem. Sprawiają wrażenie majestatycznych niemych rzeźb, które strzegą chaty i jej tajemnicy. Tak, myślę, że to miejsce wpisuje się doskonale w oryginalny, ciekawy klimat.

FB:
3) Dominika Kuprian
Wyspa.
Zakład dla chorych psychicznie.
To właśnie w tym miejscu toczy się akcja "Wyspy skazańców" autorstwa Dennisa Lehane'a. I chociaż może i w wielu książkach zakład psychiatryczny jest właśnie tym mrocznym miejscem, którego można się spodziewać w filmach grozy, to zapewniam, że "Wyspa skazańców" znana również jako "Wyspa tajemnic" jest wyjątkowa, a umiejscowiony na niej szpital jest inny niż wszystkie, o jakich dotąd czytałam. Poza tym fabuła, która miesza nam w głowie na tyle, że sami moglibyśmy trafić do tego miejsca jako pacjenci sprawia, że książka ta tkwi w mojej pamięci już długi czas. Rozsławiona została dzięki bardzo znanej ekranizacji z Leonardem Di Caprio w roli głównej, natomiast ja zachęcam do przeczytania powieści - działa niesamowicie na wyobraźnię!

Gratuluję! Czekam na Wasze dane adresowe.
Wszystkich Was jak zawsze zapraszam do dalszego uważnego obserwowania moich profili, bo już za kilka chwil ruszymy z kolejnym konkursem!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz