lutego 23, 2022

"Do zakopania jeden trup" Iwona Banach - zapowiedź patronacka

 W marcu na blogu będzie się naprawdę dużo działo! Dzisiaj, dokładnie na miesiąc przed premierą, przychodzę do Was z zapowiedzią mojego trzeciego marcowego patronatu! Tym razem mam przyjemność objąć nim czwarty tom serii komedii kryminalnych z trupkami pióra Iwony Banach pt. "Do zakopania jeden trup". Jest to jedna z moich ulubionych serii w tym gatunku, więc moja radość z tego ogłoszenia jest naprawdę duża!

Emilia Gałązka otrzymuje dokumenty uprawniające ją do spadku po zamordowanej Amerykance. Cierpiąca na depresję z powodu braku końca świata kobieta nie jest zainteresowana pieniędzmi. Magda jest w ciąży i nadal planuje otworzyć swoją agencję detektywistyczną. Emilia postanawia więc pomóc siostrzenicy, podejmując spadek. W tym celu musi jednak spełnić wymagania spadkodawczyni. Wyjeżdża na trzy tygodnie do ośrodka "Jesienny Płomień", aktywizującego bogate seniorki. Jak się okazuje, można tam znaleźć nie tylko zamożne panie, którym płatni podrywacze zapewniają porywy serc, ale także... zwłoki.
Co z całą sprawą ma wspólnego ekscentryczny zwolennik teorii płaskiej Ziemi?
Ile prawdy jest w krążącej po okolicy legendzie o duchu wisielca?

Uwielbiam Emilię Gałązkę! Kreacja tej postaci jest naprawdę niesamowicie dobra i ciekawa, za co autorce należą się duże brawa. Tom czwarty zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, muszę przyznać, że podobał mi się najmocniej z całej tej serii. To lekka, trochę szalona i bardzo ciekawa komedia kryminalna z fajnymi, ironicznymi spostrzeżeniami na temat czasów aktualnych. Bawiłam się przy niej doskonale i mam nadzieję, że Wy również będziecie!
Oczywiście każdy tom serii można czytać niezależnie od pozostałych. Recenzje dwóch pierwszych znajdziecie na blogu tu - klik! i tu - klik!, a niedługo dołączy do nich trzecia i czwarta 😊


Autor: Iwona Banach
Tytuł: Do zakopania jeden trup
Cykl: Emilia i Magda Gałązka, tom 4
Data premiery: 23.03.2022
Wydawnictwo: Dragon
Liczba stron: ok. 350
Gatunek: komedia kryminalna

Książka jest dostępna w przedsprzedaży. 


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz