lutego 26, 2022

Wygraj "Empatajzera"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

 

Od premiery "Empatajzera" Aleksandry Borowiec minęło zaledwie kilka dni, choć wydaje się, że wieczność. Żyjemy teraz w całkiem innym świecie niż jeszcze chwilę temu, a każdy z nas przeżywa to inaczej. Nie oceniajmy innych za ich reakcje, każdy ma prawo robić to, co podpowiada mu jego własne sumienie. Pamiętajmy też, że jeśli chcemy być pomocni dla innych, to musimy przede wszystkich zachować własną równowagę psychiczną, a w tym pomoc niosą nam książki. Dlatego też mimo wszystko ruszamy z konkursem, w którym mam dla Was 5 egzemplarzy "Emapatajzera", najlepszej książki, jaką czytałam w tym roku.
Jeśli przegapiliście informacje o tym tytule, to tu znajdziecie moją recenzję - klik!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Tytułowy empatajzer to przełomowe urządzenie, które ma zrewolucjonizować podejście do drugiego człowieka, bransoletka umożliwiające nagranie własnym emocji i udostępnienie ich światu. Dzięki niemu ludzie mają stać się bardziej empatyczni. 
Wyobraź sobie, że takie urządzenie naprawdę istnieje i napisz jak myślisz - czy empatajzer mógłby zmienić świat? 
Krótko uzasadnij swoje zdanie.

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie i nieszablonowo - tym lepiej!


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 26 lutego do 2 marca do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu autorki książki (IG - klik!, FB - klik!), wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

03.03. aktualizacja - wyniki konkursu:
Ostatnie kilka dni (a i na pewno jeszcze wiele kolejnych) to dla nas wszystkich mocno emocjonalny czas - czujemy wspólne smutek, złość, a może nawet wściekłość, bezradność, ale i też pozytywne uczucia jak nadzieję i braterstwo. Razem pomagamy, razem stajemy przeciw oprawcom, nawet jeśli dzieje się to tylko przez użycie hasztagu czy niebiesko-żółtych serduszek. Jednak to jest sytuacja wyjątkowa, na co dzień raczej chowamy się w swoich skorupach, nie pokazujemy co naprawdę myślimy. Czy empatajzer mógłby pomóc? Wasze odpowiedzi były różne. I dobrze, bo widać, że zastanowiliście się dłużej jak takie urządzenie mogłoby wpłynąć na nasze życie. Za wszystkie zgłoszenia dziękuję! Ale jak zawsze mam ograniczoną ilość książek do rozdania, tak więc poniżej znajdziecie listę tych wyróżnionych:


IG
1) @black_red_witch
Empatajzer z pewnością mógłby zmienić świat, jednak czy zmieniłby go na lepsze czy wręcz przeciwnie, wyrządziłby więcej szkód. Jak każda technologia, do której mamy dostęp może mieć swoje korzyści jak i wady, tylko od ludzi zależy w jakim celu dany sprzęt będzie użyty. Jeśli empatajzer zostałby użyty, aby pomóc innym zrozumieć nasze emocje, które ciężko nam wyrazić...wtedy moglibyśmy lepiej się dogadać z daną osobą, pomóc jej w trudnych chwilach, nie byłoby miejsca na niedomówienia i zły dobór słów, które padają w różnych sytuacjach. Gdybyśmy znali emocje innych może potrafilibyśmy częściej okazywać dobroć/dobre serce wobec innych

FB
2) Wioleta Bejger
Czy empatajzer mógłby zmienić świat ?🤔 raczej nie ....
Możemy rozumieć drugą osobę, jej stanowisko i emocje, ale zupełnie tych emocji nie czuć.
Czy warto być empatycznym, czy też stawiać tylko i wyłącznie swoje dobro na pierwszym miejscu, jest indywidualną decyzją każdego z nas , opaska na ręku nie pomoże stać się lepszym człowiekiem.

3) Małgorzata Jakubiak
Myślę, że gdyby empatajzer naprawdę istniał, to ludzie od razu zaczęliby w nim "gmerać" i wymyśliliby różne "tryby" działania - dla przyjaciół, dla wrogów, dla szefów, itd, i tak nie byłoby żadnej gwarancji, że widzimy prawdziwe emocje drugiego człowieka, czy z empatajzerem czy bez, czasem bylibyśmy prawdziwi, a czasem nie.

4) Jovita Kołodziej
Myślę że takie urządzenie zmieniłoby świat. Gdyby drugi człowiek rzeczywiście poczuł co czuje ta druga osoba, nie sprawiałby jej bólu. Niestety wielu ludziom brakuje empatii i wyobraźni. Gdyby współodczuwali emocje drugiego człowieka, przynajmniej część ludzi zmieniłaby swoje postępowanie i nie wyrządzałaby krzywdy innym. Jestem zdania że nie byłoby tylu konfliktów, a także nie dochodziłoby do eskalacji przemocy zarówno fizycznej jak i psychicznej. Mam nadzieję że w przyszłości, nawet może niedalekiej, naprawdę będzie takie urządzenie jak empatajzer.
5) Roman Czaja
Empatajzer to byłby cudowny wynalazek,
który powinien mieć każdy człowiek,
dlatego, że dzięki niemu mógłby z innymi dzielić się emocjami
a nie ukrywać je za ciężkimi życia zasłonami.
Empatajzer pozwoliłby na dzielenie się ze światem
dobrem i miłością jak z najlepszym bratem
dlatego zmieniłby go na lepsze
a życie stałoby się piękniejsze.
Dzięki niemu wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka
odesłałaby zło do samego piekła
a ludzie cieszyliby się pokojem
i dzielili się z innymi z serc płynącym dobrem.

Gratulacje! Czekam na Wasze dane adresowe do niedzielnego wieczoru. 
A wszystkich zapraszam do dalszej obserwacji moich profili, już niedługo ruszamy z kolejnymi konkursami!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz