września 29, 2022

Wygraj "Ptaszka w klatce"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

Dzisiaj mija dokładnie tydzień od premiery "Ptaszka w klatce" Katarzyny Żwirełło, książki, która ukazała się pod patronatem Kryminału na talerzu, co napawa mnie radością, bo jest to kryminał wart uwagi! Dawno nie przeczytałam nic w takim tempie, jak tę książkę i znalazłam w niej wszystko to, co lubię - dynamiczne śledztwo dziennikarskie, fajne, nieoczywiste postacie, których kreacje są bardzo ludzkie i masę emocji! Więcej o moich wrażeniach i ogólnie o książce możecie poczytać w mojej recenzji tu - klik!, a teraz mam dla Was konkurs z tym tytułem na trzy egzemplarze!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Wolisz polskie czy zagraniczne kryminały? A może kraj pochodzenia nie ma dla Ciebie znaczenia? Swoją odpowiedź krótko uzasadnij.

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, im ciekawiej, bardziej oryginalnie i nieszablonowo - tym lepiej!


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 29 września do 3 października do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG 4 października.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autorki książki (IG klik!, FB klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

05.10 aktualizacja - wyniki konkursu:
Z mały poślizgiem, ale mamy! Jednak zanim o zwycięzcach, to najpierw ogólnie o zgłoszeniach. Wygląda na to, że pytanie Wam się spodobało! Wasze odpowiedzi możemy podzielić na trzy kategorie: pierwsza - nie ma dla Was znaczenia kraj pochodzenia kryminału, druga - przede wszystkich polskie, i trzecia - kiedyś tylko zagraniczne, teraz zdecydowanie przewaga polskich! Z tym ostatnim to właśnie często słyszę takie głosy, że kiedyś nasze kryminały były słabe, dlatego z przyzwyczajenia sięgało się po zagraniczne, a tu nagle teraz okazuje się, że i my mamy w naszym kraju rewelacyjnych pisarzy kryminalnych! Ja kryminalnie zaczynałam od polskich, ale faktycznie trzeba przyznać, że u nas boom na ten gatunek ruszyć stosunkowo niedawno w porównaniu z resztą świata. Ok, ale dosyć gadania, pora wyłonić zwycięzców! Książka leci do:

FB:
1) Katarzyna Wesołowska
Kiedyś tylko zagraniczne kryminały mnie interesowały i moje ręce po nie sięgały. Teraz coraz bardziej do polskich autorów się przekonuje i ich książki kupuje. Tak naprawdę nie ma znaczenia skąd autor pochodzi. Jeśli książka wciągnie mnie od pierwszej strony i nie pozwoli odejść przed przeczytaniem ostatniej kartki to będę wiedziała, że to książka dla mnie. Wciągnie mnie, zahipnotyzuje i pobudzi moje szare komórki to będę chciała poznać więcej książek tego autora.

2) Krysia Bryzik
Mimo zalet zagranicznych kryminałów, wolę jednak te nasze, bo zawierają wiele prawdy o współczesnej Polsce i zwracają uwagę na różne niuanse światopoglądowe czy konteksty np. z politycznego podwórka, które z jakichś powodów w "normalnym" świecie mi umknęły - tutaj, przy okazji lektury, mogę je sobie przeanalizować.
Mało tego, decydując się na zakup polskiej powieści kryminalnej nie jestem zdana na tłumaczenie, tylko bez udziału osób trzecich odczytuję myśli samego pisarza, a nic nie zapisuje się przecież skuteczniej w pamięci jak język w oryginale! Polskie kryminały biją też inne na głowę często specyficznym, lekkim humorem, bardzo często przemycanym przez autorów między jednym a drugim morderstwem czy jedną a drugą mroczną zagadką. Moim zdaniem sprawia to, że dialogi nie są w żadnym razie nudne czy "jałowe", a całość tekstu przyswaja się znacznie lepiej i szybciej, bo czy istnieje jakieś bardziej trafne połączenie jak adrenaliny z rozrywką? 😉

IG:
3) @kabaretka_30 
Na jesienne dni taki kryminał jest na wagę złota 😉 Ja zdecydowanie preferuję kryminały polskie- jak zresztą większość książek. Dlaczego? Z bardzo błahego powodu: łatwiej zapamiętać polskie imiona/nazwiska/nazwy miejscowości niż te zagraniczne 😁 Czasem imię bohatera jest tak dziwne że sama podczas czytania przypadkowo je przekręcam i tak już zostaje 😉 Kiedyś myślałam że jak dobra książka to tylko zagranicznego autora. Dziś już wiem jak bardzo się myliłam, mamy u nas sporo rewelacyjnych pisarzy, autorów doskonałych powieści więc jestem murem za: #czytampolskichautorów Autorki Katarzyny Żwirełło nie znam totalnie więc byłaby to dla mnie miła przygoda z nowym autorem 📚

Gratulacje! Czekam na Wasze dane adresowe do sobotniego wieczoru!
Wszystkim uczestnikom dziękuję za poświęcony czas i pocieszam tych, do którym tym razem książka nie trafiła - w październiku będzie się tu dużo działo, więc zalecam czujność i zapraszam do aktywności na moich profilach 😉 Będzie o co walczyć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz