stycznia 29, 2023

"Upadek" Katarzyna Żwirełło - zapowiedź patronacka

Styczeń zbliża się już ku końcowi, najwyższa więc pora przyjrzeć się temu, co przyniesie nam luty. A będzie to wiele dobrego! Ja już jestem po kilku przedpremierowych lekturach, więc dobrze wiem, co mówię 😊 Dzisiaj oficjalnie mogę Wam zaprezentować jeden z tych tytułów. Jest to "Upadek" Katarzyny Żwirełło, który premierę zapowiedzianą ma na 16 lutego. Książka ukaże się pod patronatem Kryminału na talerzu!

Szymon Rafalski spadł na cztery łapy po dziennikarskiej rozgrywce z gangsterami, ale problemy nie przestają go prześladować. Zwolniony z pracy i sponiewierany narkotykowym nałogiem, w końcu jednak dostaje szansę na nowe, dostatnie życie. Tyle że nic nie jest dane za darmo, a gdy chce się wycofać, jest już za późno.
Aspirant Robert Baczuk robi, co może, by wyciągnąć Szymona ze szponów uzależnienia. Po kolejnej porażce okazuje się, że dziennikarz prawdopodobnie został porwany. Kiedy Baczuk odchodzi od zmysłów, chcąc trafić na jakąkolwiek poszlakę, otrzymuje od przyjaciela tajemniczy e-mail z prośbą, by go nie szukał.
Niedługo później aspirant dowiaduje się o podejrzanym „samobójstwie” w pomorskim motelu, a denata nie sposób nie powiązać z zaginięciem Rafalskiego.
Jest to tom trzeci serii kryminalnej Dwa Bieguny opowiadającej historię przyjaźni Roberta i Szymona. Oczywiście w każdym tomie osią fabularną jest zbrodnia i każdy tom da się czytać oddzielnie, choć ja mocno zachęcam do zapoznania się z całością, by nie uronić ani kropli ze świetnych kreacji psychologicznych głównych bohaterów. "Upadek", tak samo jak poprzednie tomy, czyta się błyskawicznie, akcja wciąga, a dylematy bohaterów opisane są wnikliwie i przejmująco. To naprawdę solidny finał serii! I jak zapowiedziała autorka, pożegnanie występującymi do tej pory w jej powieściach postaciami, co przyznam, że wprowadziło mnie w nieco melancholijny nastrój 😉
O dwóch poprzednich tomach serii możecie poczytać tu: "Bez przedawnienia" i "Ptaszek w klatce".

Autor: Katarzyna Żwirełło
Tytuł: Upadek
Cykl: Dwa Bieguny, tom 3
Data premiery: 16.02.2023
Wydawnictwo: Dreams
Liczna stron: 408
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz