lutego 04, 2023

Wygraj "Incydent"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

Od premiery "Incydentu" Piotra Borlika upłynęły już dwa tygodnie, w czasie których książka zebrała sporo pozytywnych opinii. Czytelnicy podkreślają, że podoba im się tempo akcji, tematyka, postacie, a od samej historii trudno się oderwać. Sama też tak uważam, a że od zawsze chcę się z Wami dobrą literaturą dzielić, to dzisiaj przychodzę do Was z szansą zdobycia egzemplarza na własność. Wygrywają trzy osoby!

Książka "Incydent" ukazała się pod patronatem Kryminału na talerzu, a więcej o niej poczytać możecie tu - klik!


Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Kryminały i thrillery to książki, po które sięgamy dla przyjemności i rozrywki, jest to fikcja literacka. A jednak w "Incydencie" pojawia się dużo aktualnych tematów jak na przykład układy wśród osób przy władzy czy niechęć do imigrantów ze Wschodu.
Jak myślisz, dlaczego tak lubimy sięgać po książki, które poruszają trudne i niewygodne tematy znane nam z rzeczywistości?


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 4 do 7 lutego do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu autora książki (IG - klik!, FB - klik!, wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

08.02 aktualizacja - wyniki konkursu:
Przyznam, że nie byłam pewna, że moje pytanie nie okaże się za trudne na tego typu akcje, ale znowu udowodniliście mi, że nie ma dla Was rzeczy niemożliwych - przysłaliście dużo naprawdę wartościowych odpowiedzi! Widać, że poświęciliście na zgłoszenia trochę czasu i przemyśleń, co ogromnie mnie cieszy i znowu żałuję, że nagrodzić mogę tylko trzy osoby! Ale takie są zasady konkursu, a mam nadzieję, że ta konkursowa refleksja nad ważnymi tematami przekona Was, że po książkę warto sięgnąć tak czy inaczej 😉
A dzisiaj książka leci do:

FB:
1) Diana Szydło
Idę na pierwszy ogień 😀. Myślę, że lubimy sięgać po takie książki chociażby po to, żeby poznać inny punkt widzenia niż własny, skonfrontować czyjąś opinię ze swoimi poglądami. Nasza rzeczywistość daje nam naprawdę ogromne pole do dyskusji i wymiany zdań niekoniecznie w atmosferze zgody 😁. Książka pozwala zetknąć się z innym spojrzeniem na daną sytuację, w spokoju możemy przeanalizować je i zastanowić się, na ile się z nim zgadzamy. W ten sposób staje się cenną lekcją otwartości na świat i innych. Poza tym, trudne, aktualne tematy rozgrzewają nas do czerwoności i lubimy takie odniesienia do rzeczywistości w książce, która dzięki temu staje się bardziej osadzona w realiach.

2) Dominika Jastrzębska
Myślę, że lubimy sięgać po książki poruszające trudne i niewygodne tematy, bo ich lektura nas porusza, zmusza do refleksji i wyrobienia sobie własnej opinii na dany temat. Zauważyłam, że błahe i trywialne tematy, które przewijają się w wielu tekstach nie tylko szybko mnie nudzą ale równie szybko ulatują z pamięci, czego nie mogę powiedzieć o książkach poruszających problemy o których głośno w mediach i debatach publicznych. Lubię, gdy książka oparta na fikcji zawiera choć trochę odniesień do rzeczywistości, bo nie tylko jest bardziej wiarygodna, ale też wzbudza we mnie emocje i zmusza do przemyśleń.

IG:
3) @ksiazka_na_miare_
Lubię takie książki, są o czymś i choć to fikcja pozwalają dostrzec to, czego nie dostrzegamy na co dzień. Zrozumieć pewne schematy, zachowania, powiązania, o których być może wielu boi się mówić głośno, natomiast pozwalają dodać im odwagi wypowiedzieć swój głos, zaprotestować, oddać się refleksji, naprawić błędy. Mogą też być świetnym tematem do dyskusji. A być może są i tacy wśród czytelników, którzy dzięki książkom poruszającym trudne tematy, po wycięciu z nich wniosków zmienią swoje, lub też czyjeś życie.

Gratulacje! Czekam na Wasze dane adresowe do soboty rano!
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do dalszej aktywności na moich profilach! Luty szykuje nam się intensywny, więc naprawdę warto 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz