sierpnia 18, 2023

Wygraj "Ostatnie wyznanie"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

Od premiery "Ostatniego wyznania" Lisy Regan minęło niewiele czasu, zaledwie tydzień, ale jest to czwarty tom serii, którą zachwalam Wam już od zeszłego roku! Seria kryminalna z Josie Quinn zbudowana jest tak, że każdą część da się czytać oddzielnie, opowiada o osobnej zagadce kryminalnej, a w tle przewijają się losy postaci serii zawsze krótko streszczone, by nowi czytelnicy nie pogubili się w relacjach. Jest to seria dynamiczna, amerykańska, ale znajdzie się tu zawsze też trochę miejsca na dobre kreacje psychologiczne, a historie najczęściej sięgają wydarzeń z przeszłości. Tom czwarty pod tym względem się nie różni - tym razem opowieść skupia się na współpracowniczce Josie, Gretchen, która, podejrzana o morderstwo, zapada się pod ziemię. To książka, którą naprawdę ciężko odłożyć! Więcej o niej znajdziecie w recenzji - klik!, a teraz ruszamy z konkursem! Mam dla Was 3 egzemplarze tego tytułu - może to dobry moment, by w końcu zapoznać się z piórem autorki? 😊


Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Odpowiedz na pytanie:
Czy sięgając po serie kryminalne czujesz wewnętrzny przymus zaczęcia do tomu pierwszego, czy może zdarza Ci się czasem zaczynać serię od środka? Swoją odpowiedź krótko uzasadnij. 

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, oryginalnie – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 18 do 21 sierpnia do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

22.08 aktualizacja - wyniki konkursu:
Po zapoznaniu się z wszystkim odpowiedziami, mogę bez wątpliwości stwierdzić, że lubicie czytać serie po kolei 😊 I wcale mnie to nie dziwi, sama jeszcze kilka lat temu dokładnie tak samo do tego podchodziłam, teraz jednak z powodu braku czasu musiałam to zmienić. Pojawiły się też i głosy, że zdarzało się Wam zacząć od środka, ale to wynikało z niewiedzy. Większość w tej sytuacji nadrabia pozostałe tomy. Są też i tacy, choć w mniejszości, co czytają jak nieraz ja - od końca, bo skoro się da, autor tak książkę napisał, żeby się dało, to czemu by nie?😉 Dziękuję za to wszystkie odpowiedzi, za tak chętny udział w konkursie - cieszę się, że ta seria wzbudza w Was taką ciekawość! Mam nadzieję, że mimo wszystko sięgniecie po nią i tak, a w tym konkursie książka leci do:

FB:
1) Anna Deszcz
Ja bardzo chętnie sięgam po serie kryminalne. Lubię je czytać od początku, wtedy wiem, że jestem na 100 % w temacie 😉... Jeśli jednak zdarzy się tak, że nie jestem akurat w posiadaniu wcześniejszych tomów, to staram się jak najszybciej zdobyć brakujące części, by poznać historię od samego początku i by nie umknął mi nawet najdrobniejszy szczegół... Książki bowiem to całe moje życie, można powiedzieć 😍...

2) Mirka Murcha
Zdarza się, że czytam serię gdzieś od środka, bo nie wiedziałam, że są wcześniejsze części... lubię jednak wrócić do pierwszych tomów i resztę czytać po kolei... fajnie to systematyzuje wydarzenia, wyjaśnia połączenia między bohaterami i różne zależności... są też serie, gdzie nieznajomość wcześniejszych książek nie przeszkadza w czytaniu, ale trafią się i takie, że bez znajomości poprzednich tomów nie zna się kontekstu i po prostu źle się czyta... jedna z moich ulubionych serii to saga o policjantach z Lipowa K.Puzyńskiej... zaczęłam od 5- tej części, czyli ,,Utopce", bo to poleciła mi Pani z biblioteki... no i przepadłam...😆😆😆 musiałam koniecznie przeczytać wcześniejsze tomy, a teraz, to już czytam systematycznie i po kolei. Często też wracam dl tej serii, zwłaszcza w przypadku zlotów. Jednak do ,,Utopców" mam największy sentyment, bo od tej książki zaczęłam swoją przygodę z Lipowem😉😉😉😉
.
IG:
3) @libroviator
O jaaaa! Co za cudowny konkurs. Jako, że zakochałam się w Josie od pierwszych storn, to z przyjemnością wezmę udział w konkursie. A zaczynam od początku (chociaż czasem z gapiostwa i od środka serii się zdarzało). Powód jest prosty, dobry pisarz tworzy serię w jaki sposób, że buduje bohaterów od pierwszego tomu i często są przemycane różne informacje już wcześniej. Poza tym uwielbiam patrzeć jak na przestrzeni tomów rozwijają się bohaterowie. 🙂 PS U Lisy Regan też to widać. Oczywiście można czytać w dowolnej kolejności, ale myślę, że wtedy można stracić to, co jest ukryte pomiędzy wierszami.

Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz