sierpnia 11, 2023

Wygraj "Zaginioną"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

Od premiery "Zaginionej" Tiny Frennstedt, pierwszego tomu serii kryminalnej Cold Case minął już prawie miesiąc. Książka w tym czasie może i nie wyskakiwała z lodówki, ale zdążyła zebrać sporo opinii mocno pozytywnych - co chwilę ktoś z czytelników donosi mi, że właśnie jest w trakcie lektury i wyraża swoje zadowolenie szczegółowością opisu śledztwa, kreacją postaci, jak i fajnym, szwedzkim klimatem. Wcale mnie to nie dziwi, to naprawdę dobry początek serii, której sama już wyczekuję kontynuacji, ale którym cały czas chcę się z Wami dzielić, zatem dzisiaj w końcu pora na konkurs z tym tytułem! Mam do rozdania trzy egzemplarze 😊

Jeśli wcześniej o książce nie słyszeliście, to oczywiście więcej o niej dowiecie się w mojej recenzji, którą znajdziecie tu - klik!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

W ostatnich latach popularność zyskują powieści kryminalne, których bazą wyjścia, inspiracją są historie, które zdarzyły się naprawdę.
Wolisz, gdy powieść kryminalna pozostaje całkowitą fikcją literacką od pierwszego pomysłu do ostatniej kropki czy, gdy zawiera w sobie kryminalną inspirację z życia prawdziwego? Swoją odpowiedź krótko uzasadnij. 

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, zabawniej – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 11 do 14 sierpnia do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autora (IG - klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

15.08. aktualizacja - wyniki konkursu:
Po pierwsze, cieszę się, że moje pytania nieraz zmuszają Was do zastanowienia się na czymś, o czym wcześniej nie myśleliście - myślę, że warto być świadomym czytelnikiem, który wie po co sięga po daną lekturę. Co do odpowiedzi na te konkretne pytanie konkursowe to padło ich wiele i przeszły przez całe spektrum - część z Was woli fikcyjne historie, bo choć mroczne, to jednak świadomość, że to tylko wytwór wyobraźni autora daje poczucie bezpieczeństwa. Spore grono lubi i takie, i takie, byle by były dobrze napisane - w końcu styl historii jest równie ważny co sama opowieść! No i oczywiście były też te, co wolą z ziarenkiem prawdy - świadomość, że coś z tej historii wydarzyła się naprawdę skłania do większej uwagi, refleksji. I ja się zgadzam z tym wszystkim! Nie dziwię się więc, że pisaliście, że ciężko coś zdecydować 😊 Do lektury "Zaginionej" zachęcam gorąco każdego z Was, a w ramach tego konkursu książka leci do:

Blog:
1) Ania Pikutin 
Ciężki wybór 🤔 Lubię obie wersje. Im straszniej, mroczniej tym lepiej, ale tylko w fikcji literackiej. Inspiracje z życia prawdziwego bardziej przeżywam....wyobraźnia pracuje ,obrazy stają mi przed oczami...jestem bardzo wrażliwa na cierpienie innych...bywa że łezka zakręci się w oku😣
Takie książki długo pozostają w pamięci..."Pionek" Kuźmińskich i "Dom" Kościelnego zapadł mi w pamięć , niby fikcja , ale z życia wzięte....

IG:
2) @jakjalubieczytac
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale chyba wolę historie oparte na faktach. Sama świadomość, że wydarzeniach o których czytam wydarzyły się w rzeczywistości jest bardzo poruszająca i sprawia , że wszystko przeżywam dwa razy bardziej. Mogę również dowiedzieć się czegoś więcej. Poznać motywy i zamiary osób odpowiedzialnych za morderstwo czy inne dramatyczne wydarzenia. Dramaty oparte na faktach uświadamiają mnie, jakie mam szczęśliwe I spokojne życie. 

FB:
3) Joanna Czardyban
Zgłaszam się z nadzieją 🍀♥️📚♥️🍀🍀🍀
Lubię książki oparte na prawdziwych wydarzeniach ale również te opisujące fikcyjne historie.
Bardzo lubię wszystkie kryminały.
Najbardziej interesujące dla mnie są motywy ludzkich zachowań.
Zgłębianie zakamarków psychiki to to, co mnie pasjonuje.
Podczas czytania zastanawiam się często jak ja zachowałbym się w podobnych warunkach.
Jestem zainteresowana poznaniem historii "Zaginionej".

Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz