października 08, 2023

Wygraj cykl komedii kryminalnych z Matyldą Dominiczak! Konkurs patronacki (rozwiązany)

"Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi...". Już za moment miną dwa tygodnie od premiery nowej książki Olgi Rudnickiej "Między młotem a imadłem". Jest to tom siódmy serii komedii kryminalnych z przebojową Matyldą Dominiczak, a Wy donosicie mi, że albo tego cyklu nie macie na półce, albo w ogóle Matyldy nie znacie! Czas zatem to zmienić, ale że Matylda i książki o niej to w dużej mierze dobry humor, to i my się trochę zabawmy! 

Jeśli ominęła Was moja recenzja książki, to znajdziecie ją tu - klik! Zapraszam też na wywiad z autorką - klik!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

„- Niech żyje bal – zanuciła na głos piskliwie. – Drugi raz nie zaproszą nas wcale.
Niestety, nie pamiętała, co było dalej. Może to i lepiej, uznała. Melodia, którą nuciła, daleka była od oryginału, bardziej przypominała ‘Kiedy ranna wstają zorze’. Biedna matka przewróciłaby się w grobie, gdyby tam się znalazła i usłyszałam moje pienia. Na szczęście mama jeszcze żyje i nie wiem, co wyśpiewuje Matylda.
Nie dołuj się tak, pochowano cię żywcem, masz prawo fałszować, ile się da, pocieszał ją głosik.
I tak nikt cię nie usłyszy, dodał ponuro głos.”

Historia w najnowszej części cyklu rozpoczyna się od tego, że Matylda została pochowana żywcem... By dodać sobie odwagi zaczyna śpiewać - najpierw cichutko, później już krzyczy na całe gardło. I śpiewa co jej ślina na język przyniesie: "Niech żyje bal", "Prząśniczkę", "Konik na biegunach", "Usta milczą, dusza śpiewa", "Płonącą stodołę", "Małgośkę". Zatem i my zabawmy się trochę! Wasze zadanie brzmi:

Wciel się w postać zwariowanej Matyldy i wykonaj kawałek utworu, który bohaterka wyśpiewuje.

Oczywiście nie musicie się wcielać w nią dosłownie - nie musicie kłaść się w trumnie 😉, bardziej chodzi o oddanie wesołego i lekko szalonego charakteru Matyldy na co dzień. Zgłoszenia muszą przybrać formę filmu - możecie zamieścić je tu na blogu w komentarzu lub w mediach społecznościowych opublikować filmik na swoim profilu lub w relacji (nie zapomnijcie oznaczyć mnie, wydawnictwa i autorki!). Wykonanie dowolne - możecie śpiewać sami, możecie podłożyć obraz pod gotową muzykę, możecie grać, przebierać się, co tylko przyjdzie Wam do głowy - wygrywa filmik najzabawniejszy!

  1. Konkurs trwa od 8 do 14 października do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych zgłoszeń wybiorę dwa, które moim zdaniem będą najzabawniejsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu autorki książki (IG - klik!, FB - klik!), wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

15.10 aktualizacja - wyniki konkursu:
oj, myślałam, że jesteście odważniejsi! 😉 Dla takiego cyklu warto zrobić dużo, ale wyzwanie podjęła tylko jedna osoba, więc przynajmniej nie miałam problemu z wyborem, kogo powinnam nagrodzić... 😉  A zatem pakiet 7 tomów cyklu z Matyldą Dominiczak autorstwa Olgi Rudnickiej leci do:

IG:
@dominikabrzakala

Serdecznie gratulacje!
Czekam na Twoje dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
A wszystkim innym obserwatorem bloga - odwagi! 😊

21.10 aktualizacja - dogrywka konkursu:
Drugi pakiet cyklu leci do @natajkazksiazki (IG)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz