listopada 11, 2023

"Mała" Carmen Mola - zapowiedź ambasadorska

Listopad na rynku wydawniczym to początek okresu spokojniejszego, małego przestoju w nowościach, który jest charakterystyczny dla końcówki roku. Wtedy na rynku pojawia się już niewiele premier, a czytelnicy kierują swoje myśli ku tematom świątecznym i podsumowaniom noworocznym. Zatem prawdopodobnie "Mała" to moja ostatnia zapowiedź książki, którą #kryminalnatalerzupoleca w roku 2023! Premiera tego czarnego hiszpańskiego kryminału zbliża się wielkimi krokami, książka na rynku ukaże się już w najbliższą środę 15 listopada, a ten blog ma przyjemność objąć ją swoją opieką ambasadorską!

Nikt nie wraca z piekła bez szwanku…
To ostatnia noc chińskiego roku, właśnie zaczyna się rok świni. Chesca, kierująca specjalną brygadą hiszpańskiej policji BAC (Brigada de Análisis de Casos), planuje wziąć udział w obchodach z Ángelem Záratem, który w ostatniej chwili rezygnuje. Mimo tego kobieta pojawia się na zabawie, a tam poznaje mężczyznę, z którym spędza noc. Następnego dnia rano budzi się skrępowana, a pomieszczenie wypełnia odrażający smród chlewu.
Gdy policjantom z BAC przez cały dzień nie udaje się skontaktować z Chescą, rozpoczynają poszukiwania. Z pomocą przychodzi Elena Blanco, która mimo zakończenia kariery nie może zostać obojętna wobec zaginięcia przyjaciółki. Szybko okazuje się, że za zniknięciem Cheski kryją się szokujące szczegóły i niewyjaśnione tajemnice.

"Mała" to tom trzeci serii kryminalnej z inspektor Eleną Blanco, dwa poprzednie to "Cygańska narzeczona" (recenzja - klik!) i "Purpurowa Sieć" (recenzja - klik!). Są to kryminały mocne, w których nie brak tematów brutalnych, trudnych, ale cóż... ciągle jednak bardzo prawdziwych. Tom trzeci to kontynuacja, którą mimo wszystko da się też czytać oddzielnie. Nie jest to na pewno lektura najlżejsza, ale czasem warto sięgnąć po coś, co dostarcza mocniejszych wrażeń, ale nie robi tego bezzasadnie, prawda? Mam nadzieję, że się skusicie!

Autor: Carmen Mola
Tytuł: Mała
Cykl: inspektor Elena Blanco, tom 3
Tłumaczenie: Magdalena Olejnik
Data premiery: 15.11.2023
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 400
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz