stycznia 25, 2024

Wygraj "Drugich"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

Pogoda za oknem ostatnio nas nie rozpieszcza, musimy więc sami zatroszczyć się o rozwianie tej szaro-burości. A czy może być na to lepszy sposób niż naprawdę dobra powieść kryminalna? 😉 Zatem Kryminał na talerzu pędzi na ratunek - mam dla Was aż 8 egzemplarzy nowej książki Piotra Borlika pt. "Drudzy", pierwszego tytułu roku 2024 opatrzonego #kryminalnatalerzupoleca! Jest to powieść, która spodoba się tym, co cenią solidną zagadkę kryminalną, przyjemnie umiarkowane tempo akcji i niebanalne kreacje postaci. Więcej o tym tytule znajdziecie w mojej recenzji (klik!), a także co nieco z wywiadzie z autorem (klik!), a teraz już nie przedłużajmy - pora na konkurs!

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Odpowiedź na pytanie:
Za co kochasz powieści kryminalne?
Odpowiedzi na nie możecie udzielić w takiej formie, jaka tylko przyjdzie Wam do głowy – pisemna, zdjęcia, a może filmik? Nie ma żadnych ograniczeń, im ciekawiej, oryginalniej tym lepiej! 


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 25 do 28 stycznia do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG najpóźniej 30 stycznia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę osiem!, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu profilu autora książki (IG - klik!, FB - klik!), wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

30.01 aktualizacja - wyniki konkursu:
Powody sięgania po kryminały mogą być bardzo różne, ale wydaje mi się, że ogromną liczbę ich poruszyliście! Cieszę się, że te pytanie pobudziło Waszą inwencję twórczą, właśnie po cichu na to liczyłam. I choć oczywiście pisemnych zgłoszeń było najwięcej, to i w nich bawiliście się formą! Bardzo mi się to podoba, więc dziękuję serdecznie za każdym jeden Wasz wysiłek. A nagrodzić chciałam dzisiaj:

Blog:
1) po_prostu_o_ksiazkach
Za co kocham kryminały? Niech odpowiedzią na te pytanie będą poniższe ilustrację. Interpretacja dowolna, bo każdy z nas ma inne odczucia i myśli.
Dla mnie to miłość za niekończąca się listę książek do wertowania, pełne przygody i zaskakujące strony powieści. Za najtrudniejsze a czasem i najczarniejsze labirynty do pokonania, za gorące serce które płonie za każdym razem gdy otwieram książkę. Odwieczną walkę dobra za złem, za bohaterów pod wieloma maskami, za wybory których musi dokonać bohater i za wspaniałe zagadki i za to że dzięki nimi otwieram głowę na wyobraźnię a przede wszystkim za to, że czuje się przy tym wolna, lekka i wiem że mogę bez najmniejszych wyrzutów sumienia odpłynąć w swoich wyobrażeniach.

2) Ania Pikutin 
Moja miłość do powieści kryminalnych rozpoczęła się w szkole podstawowej od Przygód Trzech Detektywów Alfreda Hitchcocka. Przeczytałam wszystkie dostępne książki z tej serii- lektury szły na bok 🤭
Najbardziej kocham takie kryminały, gdzie autor stara się przechytrzyć czytelnika. Dzięki temu pobudza wyobraźnię, uczy logicznego myślenia i kojarzenia fanów.
Czytając przenoszę się w świat zbrodni,niewyjaśnionych zagadek - świat w którym główny bohater walczy nie tylko z mordercą ale również sam ze sobą ,ze swoimi słabościami.
Z tej miłości do kryminałów to tylko regały wciskam w każdy kąt 🤣 szkoda , że ściany w domu nie są z gumy 🙄 aby pomieścić więcej i więcej...

IG: 
3) @miss.libro
@kryminalnatalerzu pyta się, za co kocham powieści kryminalne…
Właśnie za to! Że jeszcze nie trafiłam w tych powieściach na bohaterki, które są histeryczne, anemiczne, rozlazłe. Takie rozgotowane #kluchy! 😅
A powieści obyczajowe czy romanse są nimi wręcz naszpikowane! 😆


4) @magdalenka_55
Kryminały najbardziej cenię za pełen napięcia stan, w który mnie wprowadzają. Stan, w którym czekam na każdy kolejny ruch, trop, dźwięk. Za ten specyficzny klimat, który otula grozą, kłuje mnie igiełkami niepokoju i nieoczywistości, myli tropy, bawi się ze mną w kotka i myszkę. Kryminały cenię za skomplikowane intrygi, za pobudzanie moich szarych komórek, za bohaterów, których mogę spotkać w sklepie lub przychodni, a którzy mogą okazać się zbrodniarzami. A najbardziej? Najbardziej za te małe , prywatne śledztwa w mojej głowie! Jestem jak asystentka, która czasem chce krzyknąć do śledczego, no nie widzisz tego? Łącz fakty.

FB:
5) Mirosław Zawalich
Mroczne kryminały z ciekawymi postaciami nie mają sobie równych, a Pan Piotr potrafi najlepiej je stworzyć. Pełna gama ludzkich zachowań , dewiacji i zła. Kryminały przyciagają mnie od pierwszej strony i ciężko się od nich oderwać. Szybka akcja, super mroczne miejscówki to coś co napędza mnie do działania i dodaje energii w codziennym szarym życiu. Pobudzają wyobraźnie i pokazują jaki naprawdę jest świat: pełen zła, nienawiści, trudnej przeszłości. Kocham odkrywać prawdę wraz z bohaterami i być przy schwytaniu złoczyńcy. Kryminały przyprawiają mnie o gęsia skórkę na całym ciele, kocham się bać to mój żywioł. Drudzy to powieść w sam raz dla mnie, chętnie poznam jej zakończenie.

6) Joanna Czardyban
Powieści kryminalne kocham♥️
Lubię rozwikływać poplątane nitki śledztwa, splątane przez autora niczym w spaghetti.
Rozmyślać nad motywami, które popchnęły do popełnienia strasznego czynu.
Czuć przyspieszone bicie serca, dreszczyk emocji .
Wcielać się w Sherlocka Holmesa, a może Herculesa Poirot?
Sprawdzać czy proces dedukcji przebiegł u mnie prawidłowo.
A może koncertowo dałam się wodzić za nos i zostałam wyprowadzona w pole?
Lubię mobilizować swoje komórki ( te szare oczywiście).
Jednocześnie rozwiązać zagadkę , jak również dać się kompletnie zaskoczyć ♥️📚♥️

7) Diana Szydło
Kryminały kocham za noce nieprzespane,
Za ciekawe zagadki, z bohaterami rozwiązywane,
Za ogrom emocji, jakie z nimi przeżywa,
Za to, że to uczta czytelnicza prawdziwa.
Za charyzmatycznych śledczych, ich upór w dążeniu do celu,
Za przebiegłych przestępców, lecz jestem bezpieczna w fotelu. 😁
Za wciągające intrygi, które tak fascynują,
Że obiady lepiej niech same się gotują. 🙂
Ale najbardziej je kocham za odwieczną walkę dobra ze złem, która w nich się toczy,
Czasem ze strachu i grozy aż zamykam oczy.
Jednak dobrze jest wiedzieć, że ktoś walczy ze złem i czasem nawet wygrywa,
Kocham więc kryminały, bo w nich paradoksalnie happy end często bywa.
🙂 🙂

8) Edyta Kmiotek
Powieści kryminalne kocham za :
(P) ower
(o) gień
(w) yzwanie
(i) ntuicja
(e) mocje
(ś) ledztwo
(c) el
(i) rracjonalizm
(k) rew
pe(r) spektywa
cz(y) n
(m) otyw
m(i) eszanka wybuchowa
(n/iepokój
(a) kcja
adrena(l) ina
(n/iebalalność
(e) ekscytacja
Nie wiem czy te argumenty są wystarczające ale dodam do tego, że to są kosiarze umysłów, bez których ciężko żyć.

Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz