lutego 03, 2024

"Blizna" Juan Gomez-Jurado - zapowiedź ambasadorska

Mamy trzeci dzień lutego, pora na trzecią zapowiedź książki, która ukaże się w tym miesiącu pod #kryminalnatalerzupoleca! Jest to "Blizna" Juana Gomeza-Jurado, prequel serii kryminalnej z Antoniną Scott (klik!), który na polskim rynku oficjalnie ukaże się już 15 lutego! A Kryminał na talerzu ma tę przyjemność objąć go swoją opieką ambasadorską!


Simon Sax mógłby być szczęściarzem. Jest młody, inteligentny, a jeśli sprzeda swój niesamowity algorytm międzynarodowej korporacji, zostanie także miliarderem. A mimo to czuje się samotny. Jego sukces kontrastuje z całkowitym brakiem zdolności towarzyskich.
Aż pewnego dnia pokonuje swoje uprzedzenia, wchodzi na portal randkowy i szaleńczo, z pasją i niedoświadczeniem nastolatka, zakochuje się w Irinie, pomimo tysięcy dzielących ich kilometrów. Ona jednak skrywa mroczny sekret… Kim jest ta dziewczyna? Czy to naprawdę przypadek, że trafiła do jego życia? Jaka tragiczna historia kryje się za blizną na jej policzku? Co jest prawdą, a co misternie opracowanym kłamstwem?
Kolejna książka hiszpańskiego mistrza sensacji w duchu doskonale przyjętej przez czytelników w Polsce serii thrillerów Reina Roja, Loba Negra i Rey Blanco. Blizna to jej prequel, w którym piętrzą się tajemnice, buzują emocje, a pozory i przekonania prowadzą w ślepe zaułki.
Gómez-Jurado trzyma czytelników w napięciu i nie daje złapać tchu.

Jestem pewna, że tych, co poznali się z piórem autora w poprzednim roku, do sięgnięcia po nowy tytuł specjalnie namawiać nie trzeba. Jednak tych, co jeszcze nie mieli okazji wyruszyć z Gomezem-Jurado do Hiszpanii, mogę uspokoić - "Bliznę" można czytać całkowicie niezależnie, z trylogią powiązana jest naprawdę bardzo luźno, więc na pewno jej nieznajomość nie odbierze Wam przyjemności z lektury "Blizny". To potwierdza fakt, że "Blizna" na rynku rodzimym autora faktycznie ukazała się jeszcze przed serią, u nas kolejność wydania jest odwrotna, ale to naprawdę nie ma dla serii i dla tego tytułu znaczenia.
A co w nim znajdziecie? Ciekawą zagadkę, fajny styl, choć ja mam porównanie do trylogii, więc mogę powiedzieć że jest inny - może nie aż tak filmowy, może ciut mniej zabawny, ale to ciągle Gomez-Jurado, który dobrze wie, jak przyciągnąć uwagę czytelnika! Mimo że akcja może nie jest bardzo dynamiczna, to książka ma kilka solidnych, mocno intrygujących wątków i często zaskakuje! Myślę, że będziecie się przy niej dobrze bawić :)

Autor: Juan Gomez-Jurado
Tytuł: Blizna
Cykl: uniwersum Reina Roja, tom 0,5
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Data premiery: 15.02.2024
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron:  480
Gatunek: thriller / kryminał / sensacja


Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz