lutego 28, 2024

"Pięć martwych psów" Michal Sýkora - zapowiedź patronacka

 
Dzisiaj mamy już przedostatni dzień lutego, najwyższa więc pora zacząć się przyglądać premierom marcowym! A te, och!, jak bardzo warte są uwagi! Dobrze wiem co mówię, bo sama miałam już przyjemność przeczytać przedpremierowo kilka z nich i część będę Wam gorąco polecać! Zacznijmy więc ten przegląd od premier z drugiego tygodnia marca - już 12 dnia miesiąca swoją premierę będzie świętować nowa książka Michala Sýkory pt. "Pięć martwych psów", a na jej tylnej okładce znajdziecie logo Kryminału na talerzu!

Czerwiec, ZOO w Ołomuńcu – pełnię sezonu zakłóca dziwne wydarzenie. Nocą zabito portiera i skradziono trzy niedźwiedzie. Marie Výrová wraz z ekipą usiłują rozwiązać sprawę. Kim byli napastnicy i do czego były im potrzebne baribale?
Tymczasem w pobliskim Šternberku rządzą układy i układziki, a pewien biznesmen w ortalionowym dresie ma pod sobą urzędników i policję. Przeniesiona do tutejszego komisariatu Kristýna Horová bada sprawę zakopanych w lesie pięciu martwych psów. Czy znalezisko ma związek z organizowanymi w okolicy walkami? Ambitna policjantka, wbrew ostrzeżeniom, upiera się, by rozwiązać tę zagadkę.
Dwa nieodległe miejsca i dwie „zwierzęce” sprawy – czy jakoś się ze sobą łączą?
Pięć martwych psów to kolejna wciągająca część serii o śledczych z Ołomuńca. Michal Sýkora znów sprawnie połączył wątki społeczne z niezbędnym dla dobrego kryminału napięciem i odpowiednią dawką czeskiego humoru.
Zbrodnia w zoo? Tego chyba jeszcze nie było! Autor wykazuje nam się tutaj dużą odwagą w wątkach, jakie w tym tytule porusza - są ważne i momentami faktycznie wstrząsające. To solidny kryminał, który wciąga od pierwszych stron, a mimo że jest częścią serii o Marie Výrovej, to spokojnie można go traktować jako powieść osobną - autor już przy premierze poprzedniej części "To jeszcze nie koniec" (recenzja - klik!, wywiad - klik!) zdradzał, że lubi z każdym tomem testować coś całkiem dla niego nowego. A w "Pięciu martwych psach" wyszło mu to naprawdę znakomicie! Gorąco polecam ten tytuł już teraz Waszej uwadze!

Autor: Michal Sýkora
Tytuł: Pięć martwych psów
Cykl: podinspektorka Marie Výrová, tom 3
Seria: Czeskie Krymi
Tłumaczenie: Krzysztof Wołosiuk
Data premiery: 12.03.2024
Wydawnictwo: Afera
Liczba stron: 440
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży na stronie wydawcy - klik!
Przedpremierowo będzie można się w nią już też zaopatrzyć na Targach Książki w Poznaniu.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz