maja 28, 2024

Wygraj karkonoską serię kryminalną! Konkurs patronacki (rozwiązany)

W maju dwa lata temu o Sławku Gortychu słyszało niewielu - w tym czasie był to student stomatologii, turysta górski rozmiłowany w historii Karkonoszy na tyle, że swoją wiedzą dzielił się na blogu Zagubiony w Karkonoszach. Później przyszło lato, a na polskim rynku pojawił się jego debiut - "Schronisko, które przestało istnieć". I był to debiut niesamowity, przy którym sama napisałam, że Sławek Gortych to wkrótce będzie autor, o którym będzie na polskim rynku naprawdę głośno. I moja przepowiednia się spełniła - teraz ma na koncie dwie nagrody w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl oraz wiele innych wyróżnień związanych z promowaniem Karkonoszy w polskiej świadomości. Prawa do jego książek zostały ostatnio sprzedane na rynku zagranicznym, a od spotkań z czytelnikami autorowi kalendarz pęka w szwach! Sama bardzo się z tego cieszę, bo jego proza to coś niezwykłego - bardzo klimatyczna i bogata w wiedzę historyczną i ciekawostki na temat Karkonoszy, napisana tak, że nie chce się od nich odrywać... Mimo tej popularności wiem, że są wśród nas jeszcze czytelnicy, którzy nie mieli przyjemności poznać się z tą serią, zatem dzisiaj spieszę na ratunek - mam dla Was konkurs na 3 pełne pakiety serii!

A jeśli nie jesteście pewni, czy to lektura dla Was, to najpierw zapraszam do poczytania o książkach nieco więcej tu - klik!


By wziąć udział w konkursie, odpowiedz na pytanie:
Czy kryminał łączący fikcję literacką z prawdą historyczną jest dla ciebie bardziej atrakcyjny niż ten w pełni fikcyjny?
Swoją odpowiedź krótko uzasadnij, możesz posiłkować się znanymi ci przykładami z literatury.


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, bardziej oryginalnie – tym lepiej! 
Konkurs organizuję równocześnie na trzech platformach: blogu, IG i FB, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać w każdym z tych trzech miejsc w komentarzu pod postem konkursowym - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 28 do 31 maja do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG do 4 czerwca.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autora (IG - klik!, FB - klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na IG i FB) i zaprosicie do zabawy znajomych. 


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

4.06 aktualizacja - wyniki konkursu:
Dawno nie miałam tak dużego problemu z wyłonieniem zwycięzców, co przy tym konkursie! W swoje odpowiedzi włożyliście tyle serducha, tyle czasu, że wzbudziło to mój podziw! Ale z drugiej strony nic dziwnego - seria Sławka Gortycha jest tego warta 😊 Mam nadzieję, że na lekturę skusicie się niezależnie od wygranej, bo są to powieści naprawdę niezwykle, a dzisiaj pakiet książek leci do:

FB:
1) Grażyna Morpak
Uwielbiam takie połączenia! Dlatego pokochałam książki Maciej Siembieda - pisarz. Z takich połączeń podobała mi się też bardzo książka "Jaskółki z Czarnobyla".
Dzięki takiemu połączeniu mogę się dowiedzieć o rzeczach, które działy się "obok" mnie. Chętnie później wybieram się w miejsca, o których przeczytałam i zupełnie inaczej wtedy na nie patrzę. Zawsze jest też poszerzenie wiedzy, mnóstwo ciekawostek, a przy okazji ciekawa fabuła 🙂

2) Magdalena Kmiecik
Zdecydowanie jestem za takim połączeniem, gdzie fikcja literacka łączy się z prawdą historyczną, dlatego, że świadomość iż wydarzenia w książce w pewnej sferze naszkicowało samo życie jest dla mnie jako czytelniczki emocjonalną wędrówką w głąb autentyczności fabuły, w głąb tego co Pisarz chcę nam przekazać poprzez łączenie wątków fikcyjnych z tymi mającymi odzwierciedlenie w prawdziwej rzeczywistości. Kiedy Autor na tle zbrodni opisuje realne miejsce czy specyfikę danej społeczności to mam wrażenie jakbym faktycznie tam była a to uczucie bezcenne w czasie takiej lektury. Szczególnie uwielbiam klimat takich kryminałów w wydaniu retro a w tym aspekcie u mnie na czytelniczej tapecie prym wiedzie Ryszard Ćwirlej, który potrafi zafundować niezapomnianą podróż w czasie do Poznania w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Dlatego uważam, że połączenie fikcji z realizmem w kryminałach jest zabiegiem bardzo wskazanym, bo dzięki niemu prawda jest na wyciągnięcie ręki...wystarczy tylko po nią sięgnąć:).

IG:
3) @_bookand_tea
Kryminał łączący fikcję literacką z prawdą historyczną jest dla mnie bardziej atrakcyjny dlatego, że lubię historię a czytając taki kryminał można dowiedzieć się wiele ciekawostek. Ostatnio przeczytałam 3 część serii Karkonoskiej w której autor zapoznał mnie m.in z Historią Kominformu oraz sprawą Skandalu Dyplomatycznego w Cieplicach Śląskich-Zdroju. Książka doskonale wpisała się w moje gusta czytelnicze dlatego chętnie poznam dwa pierwsze tomy ♥️

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz