maja 24, 2024

Wygraj "Nie zawiedź mnie, tato"! Konkurs ambasadorski (rozwiązany)

W poprzednim tygodniu, dokładnie w dniu premiery, dostarczyłam Wam recenzję nowej powieści kryminalnej Stefana Dardy pt. "Nie zawiedź mnie, tato. cz.I", która mimo że jest tomem drugim serii ze Zdzisławem Mokryną, była moją pierwszą stycznością z piórem tego autora. I była to styczność bardzo udana, odsłona autora, której po twórcy powieści grozy chyba bym się nie spodziewała. Sama powoli już szykuję się na przyszły wtorek, kiedy to będę miała przyjemność porozmawiać na żywo ze Stefanem Dardą (zapraszam na mój Facebook!), ale w międzyczasie mam dla Was niespodziankę - konkurs na 5 egzemplarzy tego tytułu! A przypadnie on do gustu tym, lubującym się w powieściach kryminalnych spokojnych, w których przeżycia wewnętrzne postaci są równie ważne, co sama zagadka zbrodni... 

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji o tym tytule więcej poczytać, to przez udziałem w konkursie zachęcam do zapoznania się z moją recenzją - klik!


By wziąć udział w konkursie, odpowiedz na pytanie:
Co cenisz sobie najmocniej w małomiasteczkowych, niespiesznych kryminałach?
Swój wybór krótko uzasadnij – zachęcam do skorzystania ze swojej kreatywności, forma odpowiedzi nie ma żadnych ograniczeń! 😊 


Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 24 do 27 maja, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG do 30 maja.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autora (IG - klik!, FB - klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

30.05 aktualizacja - wyniki konkursu:
Małomiasteczkowe kryminały... lubimy takie, co? Przynajmniej część z Was, bo zgłoszeń może nie było bardzo dużo, ale ci, co się zgłosili, doceniają ten rodzaj kryminału solidnie! Jak wiecie, ja jestem fanką właśnie takich, ten klimat tajemnicy i zamkniętej społeczności, życia całkiem innego niż w dużym mieście, to coś mnie zawsze mnie zachwyca i fascynuje... I Darda taki klimat oddał niesamowicie, dodatkowo łącząc go z korzeniami, z dzieciństwem bohatera! Mam nadzieję, że każdy, kto zgłosił się w konkursie tak czy inaczej po książkę sięgnie, bo warto! A dzisiaj książka leci do:

FB: 
1) Lucyna Kmiecik - Czaja
W małomiasteczkowych, niespiesznych kryminałach cenie sobie najmocniej te głęboko zakorzenione sekrety społeczności, która wie wszystko o wszystkich, ale kiedy wchodzi w grę ujawnienie tego czy tamtego o innych to ludzie z takiego środowiska nagle okazuje się, że są niemi i głusi: nic nie widzieli i nic nie słyszeli. Zbrodnie popełniane w małych miasteczkach tym trudniej rozwikłać, ponieważ panuje wszechobecna zmowa milczenia, którą piekielnie trudno przerwać, dlatego takie kryminały, w których klimat małomiasteczkowych spraw kryminalnych uwielbiam za ich mroczną naturę, która potrafi w najmniej oczekiwanym momencie zaatakować niczym drapieżny zwierz przed którym bardzo trudno jest się bronić. Małomiasteczkowe kryminały mają w sobie coś takiego co pozwala czytelnikowi zgłębiać nie tylko samą zbrodnię, ale przede wszystkim zmierzyć się z demonami jakie siedzą w ludzkiej psychice, która postawiona w ekstremalnie ciężkich warunkach potrafi zaburzyć obraz dobra i zła a czytelnik sam musi zdecydować czy chce uczestniczyć w tej emocjonalnej grze.

2) Danuta Skóra
Małomiasteczkowe klimaty są zazwyczaj bardzo specyficzne - z licznymi tajemnicami, o których wszyscy dobrze wiedzą i z pilnie strzeżonymi sekretami rodzinnymi. To środowisko ze zmową milczenia, często z zawiściami panującymi od pokoleń. Ludzie ze "swoimi racjami", których trudno przekonać do zmiany zdania.

3) Katarzyna Makuła
Małomiasteczkowe klimaty to mała społeczność w której wszyscy się znają i o wszystkich wszystko wiedzą tu nikt nie ukryje niczego przed nikim, każdy każdemu patrzy na ręce....Ale też każdy ma swoje tajemnice ,sekrety ,trzeba dużego sprytu żeby je ukryć, pod bacznym okiem sąsiadów 😁Bardzo często w takich historiach kryje się drugie dno ,bohaterowie świetnie wykreowani a fabuła wciąga i budzi zaskoczenie...

4) Diana Szydło
Małomiasteczkowa ze mnie dziewczyna
Więc bardzo mi pasuje taki właśnie kryminał.
I choć czasem u Kryminał na talerzu sił w liryce próbuję,
I asonanse zgrabnie ze sobą zestawiać usiłuję, 😁
To jednak najbliższa jest mi proza małomiasteczkowa,
Gdzie w w zaułkach zbrodnia czai się już gotowa.
Te duszne klimaty, sąsiadów na plecach spojrzenia.
Tajemnice, które wszyscy znają, zatargi nie do wybaczenia.
Pokoleniowe spory, sprawy pod dywan zamiatane,
Mała społeczność i jej problemy na później odkładane.
Do tego miasteczko, czasem jak u Schulza, aż dzikie w tej izolacji,
Demony i emocje aż kipią w pozornej stagnacji.
Uwielbiam zanurzyć się w tej klaustrofobicznej atmosferze
I delektować się takim kryminałem litera po literze.
Wtedy opuszczone podwórka w moim mieście, zarosłe bzem i łopianami,
Nagle wydają mi się fascynującymi, choć budzącymi lęk, miejscami.

IG:
5) @z_ksiazka_wsrod_ludzi
Budowanie napięcia, bez efektownych opisów zbrodni. Klimat małego miasteczka wciąga, tworzy mylą aurę spokoju, z którego wypełzają tajemnice bohaterów, zawiłe relacje i szokujące fakty. W wielkim mieście człowiek znika w gąszczu codziennych wydarzeń, za to w małym miasteczku w hermetycznym środowisku niczego nie da się ukryć. 

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz