maja 16, 2024

Wygraj pakiet serii z Marcinem Engelem! (rozwiązany)

Zaraz zaczynamy weekend, wakacje też już coraz bliżej, więc pora odpowiednia, by sięgnąć po lekkie, zabawne kryminały, które zabiorą nas w jakieś urlopowe miejsca, prawda? Góry czy morze? Nie, dzisiaj nie każę Wam wybierać, bo mam pakiet książek, które przeniosą Was w obydwa te miejsca - najpierw do Ustronia Morskiego, później Ustronia górskiego! To dwie powieści kryminalne Ryszarda Ćwirleja, drugi i trzeci tom serii z dziennikarzem Marcinem Engelem i jego zwariowaną babcią byłą milicjantką Matyldą! Sama naprawdę dobrze się przy nich bawiłam, więc i Wam trochę tego dobrego humoru chciałabym zapewnić - ruszamy więc z konkursem na 4 pakiety!

A jeśli jeszcze nie mieliście okazji dowiedzieć się czegoś o tych tytułach, to zapraszam na moje recenzje : "Tęczowa Dolina" - klik!, "Rajski zakątek" - klik!


By wziąć udział w konkursie, odpowiedz na pytanie:
Co cenisz sobie najmocniej w kryminałach nie całkiem poważnych, pisanych z przymrużeniem oka?
Swoją odpowiedź krótko uzasadnij, spróbuj zrobić to jak najbardziej kreatywnie!


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, bardziej oryginalnie – tym lepiej! 
Konkurs organizuję równocześnie na trzech platformach: blogu, IG i FB, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać w każdym z tych trzech miejsc w komentarzu pod postem konkursowym - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 16 do 19 maja do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG do 21 maja.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę cztery, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autora serii (IG - klik!FB - klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na IG i FB) i zaprosicie do zabawy znajomych. 


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

22.05 aktualizacja - wyniki konkursu:
Po Waszych odpowiedziach widzę, że też cenicie sobie kryminały pisane na nie całkiem poważnie - i dobrze! To dobra rozrywka, poprawa humoru i skupienie na zagadce, a nie okropnych krwawych i brutalnych szczegółach 😉 Mam nadzieję, że i ten cykl Wam się spodoba i że skusicie się na lekturę, nawet jeśli teraz tych książek nie wygracie - bo jest to humor inteligentny jednocześnie zmuszający do chwili zastanowienia się nad tematach zaprzątającymi polską społeczność, więc przynosi też korzyść większą niż tylko rozrywka, a to też sobie w lekturach cenimy, prawda? A dzisiaj pakiet książek leci do:

Blog:
1) Ania Pikutin 
Bardzo cenię lekkie podejście do sprawy.
Jest zbrodnia , jest śledztwo i zwariowani śledczy - często amatorzy lub z doświadczeniem w uśpieniu. Oni całkiem inaczej rozpracowują system działania mordercy , nie obowiązuje ich etykieta a co za tym idzie często zdarzają się zabawne nieporozumienia lub przez przypadek rozwiązują zagadkę.
Często razem z bohaterami próbuje rozwiązać sprawę , na pełnym luzie wczuwam się w rolę 😁
Przy takich książkach odpoczywam i dobrze się bawię. Nawet jeśli zbrodnia wydarzyła się naprawdę, to jakoś tak łagodniej przyjmuję do wiadomości, mniej emocjonalnie 😉

FB:
2) Joanna Pączkowska
Bardzo lubię komedie kryminalne. Są lekkie, łatwe i przyjemne. A dzięki humorowi 🥹 kryminał jest lekkostrawny. Śmiech to lekarstwo, którego za mało używamy 😁

3) Magdalena Baldouska
Kryminały są mi bliskie
Nie tak, jak węże obślizgłe
Lecz jak serce kochające
I usta uśmiechające
Komedii jeszcze nie czytałam
Bo humoru wcześniej nie miałam
Teraz tez mi średnio idzie
Więc może poprawicie mi życie?😜
Chętnie nastrój swój odmienię i smutną minkę na wesołą zamienię
Tak sobie bowiem myślę skrycie,
Że w takich kryminałach lżejsze jest życie
Choć tragedii co nie miara
To z przymrużeniem oka będzie historia cała
Trochę smutku, trochę łez i na koniec śmieje się cała wieś 😁😁😁

IG:
4) @mama__czyta__ksiazki
W kryminałach nie całkiem poważanych doceniam ten specjalny rodzaj humoru, który sprawia, że czytelnik zaczyna zastanawiać się, czy powinien się śmiać czy szukać tropów. To jak bawić się na skraju przepaści, gdzie śmiech towarzyszy nam w poszukiwaniu sprawcy, a główny bohater często przypomina bardziej detektywa przypadkowego niż mistrza śledztwa. To jak gra na skrzypcach, ale z nutami kryminału i szczyptą humoru, gdzie napięcie miesza się z uśmiechem na twarzy czytelnika.

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz