maja 30, 2020

"Las i ciemność" Marta Matyszczak - zapowiedź patronacka

Pamiętacie cykl 'Kryminału pod psem' Marty Matyszczak? Kilka miesięcy temu recenzowałam jego dwa ostatnie tomy pt. "Trup w sanatorium" (klik!) oraz "Wypocznij i zgiń" (klik!) - obydwa ogromnie mi się podobały, bawiłam się przy nich doskonale! Przyjemnie jest też czytać książki, gdzie z tomu na tom widać ogromny rozwój autorki. 
Dzisiaj przychodzę do Was z zapowiedzią kolejnego tomu serii, który został objęty moim patronatem! Jestem ogromnie tym zaszczycona, patronować jednej z ulubionych polskich serii kryminalnych to naprawdę dla mnie duże przeżycie :) "Las i ciemność" to ósmy tom cyklu - jego premiera zapowiedziana jest na 1 lipca. Książka, tak jak cała seria, ukaże się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.


Szymon Solański i Róża Kwiatkowska biorą ślub! Uroczystość ma się odbyć w Płaskiej, w samym sercu Puszczy Augustowskiej. A jednak zamiast weselnych dzwonów zabrzmią tam policyjne syreny… W śluzie na Kanale Augustowskim zostaje znalezione ciało mężczyzny. Detektyw Solański, z pomocą nieodłącznego kundelka Gucia, musi prędko wykryć zabójcę, by móc w spokoju stanąć na ślubnym kobiercu.Tymczasem Róża wspomina swoje pechowe wakacje sprzed lat. Spędziła je właśnie tutaj. Na jaw wychodzi mroczna przeszłość dziennikarki. Czy budzące grozę wydarzenia z lat dziewięćdziesiątych łączą się ze współczesną tragedią? I co mają z tym wspólnego tajemniczy dom nad jeziorem oraz przydrożny krzyż w lesie?

Miałam już tę przyjemność książkę przeczytać i powiem Wam, że środek zachwyca równie mocno jak okładka! Jest ciekawe, bardzo intrygujące śledztwo, spora dawka humoru oraz piękna chwila wzruszenia :) Obiecuję, że będziecie książką oczarowani - tym mocniej, jeśli znacie poprzednie tomy serii. Jeśli nie, to oczywiście nie powinniście mieć problemów z połapaniem się w temacie - w końcu każdy tom przedstawia osobną zagadkę kryminalną. Niemniej jednak zachęcam do sięgnięcia po cały cykl 'Kryminału pod psem' - tylko tak poznacie dobrze wszystkich bohaterów serii, a nie będę ukrywać, że to bardzo oryginalne jednostki!
Dajcie znać czy znacie serię i czy ten tom Was zaciekawił!

Autor: Marta Matyszczak
Tytuł: Las i ciemność
Cykl: Kryminał pod psem, tom 8
Data premiery: 01.07.2020
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 304
Gatunek: komedia kryminalna

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz