maja 15, 2021

Wygraj "Rączka rączkę myje"! (rozwiązany)

 

Z moją miłością do książek Olgi Rudnickiej wcale się nie ukrywam, ba!, przy okazji każdej recenzji cały czas to podkreślam! Dzisiaj, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka, chcę się z Wami tą miłością podzielić, trochę Was nią zarazić. A zatem ruszymy z konkursem na 5 egzemplarzy jej najnowszej komedii kryminalnej pt. "Rączka rączkę myje"!. Jeśli nie kojarzycie o jaką książkę chodzi zapraszam do nadrobienia mojej recenzji - klik! Jest to trzeci tom serii o detektyw Matyldzie Dominiczak, jednak bez obaw - spokojnie można ją czytać bez znajomości tomów wcześniejszych, choć ja oczywiście zachęcam, by zapoznać się z całością 😊


Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Olga Rudnicka ma dar do tworzenia silnych, oryginalnych postaci kobiecych - były już siostry Natalie, była Ula i Beata, a też także pisarka Emilia Przecinek. I oczywiście najnowsza postać - Matylda Dominiczak, postać tak pozytywna i nietuzinkowa, jak tylko można sobie wymarzyć. 
Dlatego też zadanie konkursowe brzmi: 

podaj tytuł i autora innej książki z tak silną i oryginalną postacią kobiecą jak Matylda. Nie musi to być komedia kryminalna, ani nawet kryminał, liczy się niepowtarzalność bohaterki! Swój wybór oczywiście krótko uzasadnij.

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem oraz pod konkursowymi postami na FB i IG. 

  1. Konkurs trwa od 15 do 19 maja do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG w czwartek 20 maja.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!

20.05 aktualizacja - wyniki konkursu:
I znowu mam problem! Otrzymałam od Was naprawdę dużo fajnych zgłoszeń, bohaterek należących i do tych bardzo współczesnych, aktualnych czasów z nowych książek, jak i tych już zaliczających się do klasyki. Nie zabrakło Ani z Zielonego Wzgórza ani Jane Eyre, pojawiła się też Joanna z komedii kryminalnych Joanny Chmielewskiej, oczywiście też Chyłka i Zofia Wilkońska, a i wiele innych ciekawych kobiecych postaci. Dziękuję Wam za te zgłoszenia i poświęcony czas na udział w konkursie. 
Jak zawsze jednak mam dla Was określoną liczbę egzemplarzy konkursowej książki, więc zwycięzców w tym wypadku może być tylko (czy aż? 😉) pięć! Do tych szczęśliwców zaliczają się:

IG:
1) @zapytanki_ksiazkomanki
Nie wyobrażam sobie żeby nie padła propozycja Ani z Zielonego Wzgórza L.M. Montgomery. To postać pełna kontrastów. Przepiękna kombinacja ambicji, upartości, złośliwości, poczucia humoru, szaleństwa, nierozważności, a z drugiej strony ogromnej wrażliwości, inteligencji, dobra i empatii. Tylko kobieta o tak silnym charakterze jak Ania, ma szansę przetrwać w głowie czytelników. Anię czytała moja babcia, mama, moi uczniowie. Jedni ją kochają - innych irytuje. Nikt nie jest wobec niej obojetny. Oto cała sztuka tworzenia charyzmatycznych postaci.

2) @lavenders_hope
To nie jedna książka a cała seria Grahama Mastertona (do której należą m.in "Białe kości", "Tańczące martwe dziewczynki" "Upadłe anioły" i "Martwi za życia") a w nich postać detektyw Katie Maguire ❤️ totalnie mocna babka, zrobi wszystko by rozwiązać prowadzone sprawy, nie raz ryzykując życiem by uratować innych. Jej spryt, inteligencja, odwaga i niekonwencjonalne sposoby sprawiają, że rozwiązanie każdej sprawy jest możliwe 😍 jeszcze nigdy nie spotkałam się W książkach z takim przedstawieniem kobiety, tak silnej i niemalże niezniszczalnej 😍 no uwielbiam jej postać 😍

FB:
3) Karolina Adamska
Na świecie jest wiele silnych charakterów kobiecych w książkach i aż trudno wybrać, ale mimo tego postawię na (z pewnością zaskoczenie) Lune Lovegood z Harryego Pottera J.K.Rowling. dlaczego ? Jest to drugoplanowa postać, która często bywa niedoceniana. Luna była świadkiem śmierci swojej Matki, żyła z dość ekscentrycznym ojcem, którą wpajał jej dużo różnych ciekawych rzeczy, które niestety nie sprawiły, żeby była bardziej popularna osoba w szkole (w pozytywnym znaczeniu), ale zrobiły niej "Pomylune". Luna mimo przeciwności bycia pół sierota, oraz wyśmiewana i wytykana przez czesc uczniów szkoły, była radosna i niosaca światło osoba. Pomimo zagrożenia ze strony Voldemorta stawiała czoło niebezpieczeństwom i walczyła w imię przyjaźni i miłości. Była silna i dodawałam otuchy innym :) dla mnie piękna niezlomna postać:)

4) Agnieszka Czarnogórska
Jane Eyre z powieści Charlotte Bronte - to jedna z pierwszych postaci, które przychodzą mi na myśl, gdy myślę o niezależnych, silnych kobietach w literaturze. Jane widzi świat inaczej niż wszyscy. Wykazuje się ogromną empatią, potrafi zrozumieć motywy poznanych przez nią osób i dzięki temu nie kieruje się oślepiona emocjami, ale postępuje rozważnie. Dostrzega klatki, w które społeczeństwo same się zamknęło. A ona chce pozostać wolna i żyć w zgodzie ze swoimi przekonaniami i by inni docenili jej wartość, bo na to zasługuje.

Blog:
5) Kamillla 
Róża Kwiatkowska, po mężu Solańska,
to wybrana przeze mnie silna postać damska.
Dziennikarka z zawodu, mieszkanka Chorzowa,
i niech reszta Polski się przed nią schowa!
To dama z pewnością kolorowa i nieszablonowa.
Charakter ma mocarny i niezniszczalny.
Potrafi postawić do pionu,
nawet człowieka z betonu.
Jej dowcip, ambicja i niezlękniona dusza,
nawet Gucia rozrusza ;).
Dużo kursuje po globie, nowych specjałów kosztuje,
a także mordercę aresztuje!
Wtrąca nos w nie swoje sprawy
i nie robi tego tylko dla zabawy.
Złota kobieta, a tłum adoratorów tylko na nią czeka.
Kobieta to poczciwa i bardzo "urokliwa".
Nie da sobie w kaszę dmuchać
i warto czasem jej posłuchać.
Nie ma na świecie drugiej takiej Róży,
a Marta Matyszczak i "Kryminał pod psem" zabierze nas w dalszy ciąg jej podróży.


Gratuluję wygranej! Mam nadzieję, że spodoba Wam się ta seria tak mocno jak mnie, a i wszystkich pozostałych uczestników zachęcam gorąco, by i tak zapoznali się z Matyldą. Jak zawsze też od razu zachęcam do dalszej obserwacji moich profili, bo już teraz szykuję do Was kolejne konkursy! Będzie się działo! 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz