września 08, 2022

"Ptaszek w klatce" Katarzyna Żwirełło - zapowiedź patronacka

Dzień Dobrych Wiadomości, który obchodzimy właśnie dzisiaj, zobowiązuje! To doskonały moment, żeby ogłosić drugą wrześniową premierę, która zostanie wydana pod patronatem Kryminału na talerzu! Książka nosi tytuł "Ptaszek w klatce", napisała ją Katarzyna Żwirełło, a swoją premierę będzie świętować dokładnie za dwa tygodnie, czyli 22 września!

Szymon Rafalski nie poszedł w ślady ojca: zamiast gangsterką trudni się dziennikarstwem w podrzędnej gazecie – które i tak wpędza go w liczne kłopoty. Łącznie z utratą przyjaźni i szacunku najlepszego kumpla, aspiranta wydziału kryminalnego. Przypadkowe spotkanie ze znajomym z przestępczego środowiska sprawia, że w Rafalskim budzą się ambicje. Widzi przed sobą szansę na zdobycie cennych kontaktów i tematu na niebanalne dziennikarskie śledztwo.
Jednak ta „żyła złota” szybko okazuje się pułapką i bezwzględny świat wyciąga po niego swoje macki. Aby wyplątać się z matni, Szymon będzie musiał uruchomić cały swój potencjał i odnowić dawne przyjaźnie z policji.


 "Ptaszek w klatce" to drugi tom serii kryminalnej Dwa Bieguny, której tom pierwszy "Bez przedawnienia" (recenzja - klik!) swoją premierę miał wiosną tego roku. Ja jednak opisując "Ptaszka w klatce" muszę sięgnąć do pierwszej serii autorki Między prawami, której ostatniemu tomowi też miałam przyjemność patronować (recenzja - klik!). Dlaczego tak? Emocje jakie towarzyszyły mi przy lekturze "Ptaszka..." były dokładnie takie same! Wsiąknęłam w ten świat w ogóle nie widząc kiedy, przeżywałam dokładnie to, co bohaterowie! Ach, jak ja za tym tęskniłam! Poprzednie dwie książki, jakie autorka w międzyczasie wydała, też oczywiście zasługują na uwagę, ale "Ptaszek..." naprawdę mnie zachwycił!

Dla kogo to książka? Dla tych co lubią dziennikarskie śledztwa i bohaterów, którzy muszą podejmować wątpliwe moralnie decyzje. Warto przy tej lekturze znać i poprzedni tom, i wspomnianą już serię Między Prawami, bo i tu pojawiają się znani z niej bohaterowie, ale nie jest to konieczne, bez znajomości książek wcześniejszych myślę, że i tak będziecie w stanie zrozumieć o co chodzi w tej. 
Ja już teraz gorąco ją Wam polecam, czyta się ekspresowo! Nie pamiętam kiedy przeczytałam coś tak szybko, jak ten tytuł!

Autor: Katarzyna Żwirełło
Tytuł: Ptaszek w klatce
Cykl: Dwa bieguny, tom 2
Data premiery: 22.09.2022
Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: 305
Gatunek: kryminał 

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz