czerwca 10, 2023

Wygraj "Wiszącą małpę"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

Od pierwszej zapowiedzi "Wiszącej małpy" Juliusza Machulskiego mówiłam Wam, że jest to książka wyjątkowa! Po pierwsze, to kryminał napisany przez sławę polskich filmów, reżysera, którego wszyscy znają i cenią. Po drugie, sama historia zbudowana jest genialne, przenosi nas w świat lat 60tych XX wieku, w PRL pełen absurdalnych sytuacji, z których teraz nie pozostaje nam nic innego, jak się śmiać. Po trzecie, wydanie tej książki zachwyca! Materiałowy grzbiet, świetna kolorystyka, ciekawa grafika na okładce. Po czwarte, Kryminał na talerzu patronuje! Po piąte, recenzja tej książki było tysięcznym postem zamieszczonym na tym blogu! I dwu i pół tysięcznym postem w social mediach. Czy macie jeszcze jakieś wątpliwości, że to książka, którą trzeba mieć na półce? 😊 Mam nadzieję, że nie! Ale żeby ułatwić Wam zdobycie egzemplarza, dzisiaj ruszamy z konkursem!

Więcej o książce możecie poczytać w mojej recenzji - klik!


Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Na chwilę wciel się w rolę Juliusza Machulskiego i zastanów się:
Jaki może być największy atut książki napisanej przez reżysera filmowego? Swoją odpowiedź krótko uzasadnij. 

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, bardziej oryginalnie – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 10 do 13 czerwca do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

15.06 aktualizacja - wyniki konkursu:
Ciężko było wejść w głowę reżysera? 😊 Mam nadzieję, że nie, w końcu jako czytelnicy mamy bogatą wyobraźnię! W Waszych odpowiedziach najczęściej padały hasła z humorem, dobrymi dialogami i przemyślaną konstrukcją budowy książki - i tak, to wszystko prawda, wszystko to znajdziecie w "Wiszącej małpie" do lektury której zachęcam wszystkich uczestników! A dzisiaj książka leci do:

IG:
1) @kabaretka_30
Myślę, że książka napisana przez reżysera jest przede wszystkim w 100% dopracowana. Juliusz Machulski na co dzień ma styczność z aktorami, z planem filmowym więc z pewnością dostrzega pewne nieścisłości w zachowaniu bohaterów i z góry wie jakie cechy charakteru powinny posiadać główne postaci. Ciekawi mnie jednak czy pisząc książkę widział oczyma wyobraźni kogoś z branży aktorskiej w roli bohaterów swojej książki 🤔😉

FB:
2) Ewelina Białogołąbek
Jeśli chodzi o Pana Machulskiego to z pewnością będzie to obrazowy język, zaskakująca intryga, wartka akcja, wyraziści i realistyczni bohaterowie, śmieszne dialogi oraz zabawne sytuacje 😊 To sprawia, że ten retro kryminał jest na pewno rewelacyjny, a czytelnik ma wrażenie, że nie tylko zagłębia się w lekturze, ale wręcz w jego umyśle następuje projekcja tej historii, godna najlepszych filmowych hitów 😉

3) Marek Wasiński
Myślę, że po książce napisanej przez reżysera możemy spodziewać się określonej struktury, płynnego przejścia od jednego fragmentu do kolejnego, trochę jak ze scenami w filmie. Z pewnością możemy także oczekiwać niezwykłego przywiązania do detali, które na późniejszym etapie lektury mogą okazać się istotne dla rozwoju fabuły. Po prostu możemy spodziewać się, że książkę potraktuje trochę jak film, tylko zamiast obrazu użyje samych słów. Ja bym po taki tytuł sięgnął właśnie z takich powodów.

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na profilach! Oraz oczywiście do próbowania sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz