lipca 23, 2023

"Ostatnie wyznanie" Lisa Regan - zapowiedź patronacka

Mamy drugą połowę lipca, powoli zaczynają pojawiać się zapowiedzi wydawnicze na sierpień... I mimo że ten drugi w pełni wakacyjny miesiąc również zapowiada się dosyć spokojnie, to jednak wartych uwagi powieści kryminalnych nie zabraknie! Już 9 sierpnia na naszym rynku ukaże się czwarty tom serii z Josie Quinn pióra Lisy Regan pt. "Ostatnie wyznanie", a Kryminał na talerzu ma tę przyjemność objąć go swoim patronatem medialnym!

Patrząc na prowadzoną przez policjantów przyjaciółkę zakutą w kajdanki, Josie ani przez chwilę nie wierzy, że Gretchen zabiła tego biednego chłopaka. Wprawdzie się przyznała, ale sprawcą musiał być ktoś inny. A ona dowie się kto.
Na podjeździe domu w Denton znaleziono ciało studenta ze zdjęciem przypiętym do kołnierza. Policjantka Josie Quinn zjawia się na miejscu zdarzenia jako pierwsza. Dom należy do Gretchen Palmer, zaangażowanej członkini zespołu dochodzeniowego, która minionej doby przepadła bez śladu.
Gdy przyjaciółka oddaje się w ręce policji, Josie jest w szoku i nie daje wiary jej zeznaniom. Dlaczego przyznaje się do zbrodni, której nie popełniła?
Zgłębiając pełne tajemnic życie Gretchen, policjantka odkrywa powiązania między chłopakiem, znalezionym przy nim zdjęciem a wstrząsającymi wydarzeniami z przeszłości. Gdy sądzi, że już wszystko rozgryzła, na drugim końcu miasta zostają odkryte kolejne ciała…
Czy Josie dotrze do prawdy wystarczająco szybko, by uratować przyjaciółkę przed dożywociem, a może nawet śmiercią?

Tom czwarty przynosi nam przybliżenie sylwetki współpracowniczki Josie - Gretchen, która do tej pory trzymała się raczej w cieniu. Teraz w końcu dowiemy się jakie mroczne sekrety kryje pod swoją warstwą spokoju, opanowania i towarzyskiego wycofania... Historia opowiada więc o wydarzeniach z przeszłości, które Josie musi odkryć, bo zrozumieć to, co dzieje się teraz. A dzieje się dużo, szybko i zaskakująco! Fani serii będą zadowoleni! A ci, którzy serii jeszcze nie znają, spokojnie mogą zacząć zapoznawać się z nią od tego tomu - to osobna, zamknięta historia, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po nią niezależnie od pozostałych. To kryminał angażujący i mocno rozrywkowy, na pewno spędzicie z nim kilka miłych, zajmujących godzin!
A jeśli macie chęć jednak najpierw poczytać o wcześniejszych tomach, to ich recenzje znajdziecie tu: "Znikające dziewczyny" - klik!, "Bezimienna" - klik!, "Grób matki" - klik!

Autor: Lisa Regan
Tytuł: Ostatnie wyznanie
Cykl: Josie Quinn, tom 4
Tłumaczenie: Maciej Muszalski
Data premiery: 09.08.2023
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 288
Gatunek: kryminał

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży.


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz