maja 18, 2024

Wygraj "Przepraszam, tu był trup"! Konkurs patronacki (rozwiązany)

"Przepraszam, tu byl trup" to nowa książka Marty Matyszczak, w której pokazuje nam się z nieco innej strony niż dotychczas. Coś dla fanów kryminałów cosy crime, coś mocno klimatycznego - w końcu historia zabiera nas w góry zimą, gdzie chwilę później rozpętuje się ogromna śnieżyca, która odcina bohaterów od świata. Jest więc ten klasyczny motyw zamkniętego grona podejrzanych, ale jest to dużo przejawów nowoczesności - jak choćby podcast i fakt, że większość osób zamkniętych to influencerzy... Brzmi naprawdę dobrze, prawda? Dzisiaj tym tytułem chcę się z Wami podzielić, zapraszam na konkurs, w którym do zdobycia jest książka z dodatkiem tej pięknej zawieszki na klamkę pokoju hotelowego, którą widzicie na zdjęciu!

A jeśli nie słyszeliście o książce wcześniej, to po więcej informacji zapraszam do mojej recenzji - klik, jak i na mój profil na Instagramie, gdzie znajdziecie napis spotkania na żywo, jakie miałam przyjemność z Martą Matyszczak przeprowadzić.


By wziąć udział w konkursie, odpowiedz na pytanie:
Czy lubisz współczesne powieści kryminalne osadzone na klasycznych motywach?
Swoją odpowiedź krótko uzasadnij, możesz wspomóc się przykładami znanymi ci z literatury. 

Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, zabawniej – tym lepiej!

Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 18 do 21 maja, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG do 23 maja.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!

Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autorki (IG - klik!, FB - klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

22.05 aktualizacja - wyniki konkursu:
Wygląda na to, że będziemy musieli sobie kiedyś pogadać o tych klasycznych motywach w powieściach kryminalnych! Bo dobrze wiem, że je znacie i lubicie - motyw zbrodni zamkniętego pokoju? Zamknięte grono podejrzanych? W odcięciu od reszty świata? To te najpopularniejsze, o których gadamy i szukamy ich we współczesnych intrygach kryminalnych co chwilę! Ale spokojnie, jak tylko będzie na to przestrzeń, to tę wiedzę sobie uporządkujemy, a dzisiaj książka leci do:

IG:
1) @kabaretka_30
Matko z córką! Albo coś ze mną nie tak albo nie do końca ogarniam pytanie 😂 ale...
Choć to dla mnie mega wyzwanie
to odpowiem na pytanie 😉
Lubię czytać kryminalne powieści,
tam wiele zagadek zawsze się mieści.
Czasem motywy zbrodni analizuję,
czasem mordercy poszukuję 😜
Zdrada, zazdrość i pieniądze
czy też miłosne dzikie żądze
motywem są nam w kryminałach znanym
i przez czytelników uwielbianym 😉
Takie powieści lepiej przyswajamy
Bo sami podobne ułomności mamy.
Kto z nas z zazdrości czy zdrady się nie smucił
Niech we mnie pierwszy kamieniem rzuci 😜
Takie wątki w książkach pani Matyszczak często znajduję i się nimi rozkoszuję.
Z Guciem i Burburką to niezłe przygody
Choć dosyć późno przyszło mi to do głowy.
Na szczęście profil Martyny obserwuję
I zawsze do listy TBR coś nowego dopisuję 😂

2) @zaczytanaksiegowa
Lubię 🙌 Pierwsza na myśl przychodzi mi książka "Sprawa lorda Rosewortha" która właśnie czytam 🙌 Ogólnie kocham klasyczne kryminały więc jak tylko coś wpadnie w moje ręce w takich klimatach zostanie szybko przeczytane

3) @izza.70
Ciężko będzie podać przykład przeczytanej książki kryminalnej, ale moja pierwsza myśl to jest film "Morderstwo w Orient Expressie" Agatha Christie 😍 Stawiam pierwsze kroki w temacie kryminałów, więc za kilka lat możliwe, że sprawniej odpowiem na to pytanie 🤩

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz