maja 09, 2024

Wygraj pakiet serii kryminalnej Sprawy Soni Kranz! (rozwiązany)

Lubicie serie kryminalne? Wiem, że wielu czytelników czuje przymus czytania tomów serii po kolei, czemu sama się nie dziwię - jeśli jest okazja, to przecież zawsze lepiej jest poznać postacie serii od samego początku, obserwować ich losy, nawet kiedy rozgrywają się w tle, a na plan pierwszy w każdym tomie wysunięta jest osobna zagadka kryminalna. Dzisiaj więc wychodzę Waszym potrzebom naprzeciw - mam dla Was jedną z moich ulubionych polskich kryminalnych serii, która pojawiła się na naszym rynku w przeciągu ostatniego roku. Jest to seria Agnieszki Jeż z Sonią Kranz, policjantką, której los potoczył się tak, że właśnie przeniosła się do małej podgórskiej miejscowości, by zacząć życie od nowa... Są to kryminały spokojne, klimatyczne, ale z solidnymi, a nawet momentami mrożącymi krew w żyłach zagadkami. Jeśli więc i Wy też takie lubicie, to dzisiaj jest okazja, by zdobyć takie perełki na swoją półkę!

O obydwu książkach więcej informacji znajdziecie w moich recenzjach - "Pomroka" klik!, "Pastwa" klik!, oraz w wywiadzie z autorką, jaki niedawno ukazał się tutaj na blogu - klik!

By wziąć udział w konkursie, odpowiedz na pytanie:

Jak ważna jest dla ciebie kreacja głównego śledczego w kryminale? 
Czy im większa analiza psychologiczna, tym lepiej, a może nie jest dla ciebie aż tak istotna, jak np. sama zagadka kryminalna?
Swoją odpowiedź krótko uzasadnij, możesz się podeprzeć przykładami z literatury.


Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, bardziej oryginalnie – tym lepiej! 
Konkurs organizuję równocześnie na trzech platformach: blogu, IG i FB, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać w każdym z tych trzech miejsc w komentarzu pod postem konkursowym - zgłosić można się tylko raz!

  1. Konkurs trwa od 9 do 12 maja do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG do 13 maja.
  2. Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę trzy, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
  3. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  4. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie  – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autorki serii (IG - klik!, FB - klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na IG i FB) i zaprosicie do zabawy znajomych. 


Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!


Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

16.05 aktualizacja - wyniki konkursu:
Och, w tym tygodniu tyle się dzieje, że sama w rozwiązywaniu konkursów mam poślizg! Ale już jestem, już czytam Wasze odpowiedzi - cieszę się, że powołaliście się na inne literackie postacie, cieszę, że nie odpowiedzieliście jednym głosem, że to bohater zawsze jest najważniejszy. Mam nadzieję, że niezależnie od wygranej czy nie, dacie szansę Soni Kranz, która jest bohaterką z krwi i kości, babką która ma odwagę o siebie zawalczyć i stanąć ponownie na nogi. A dzisiaj pakiet książek leci do:

Blog:
1) Urszula Epler 
Jeśli chodzi o pojedyncze książki to background tropiciela nie jest dla mnie aż taki istotny. Natomiast w seriach wyrazista osobowość (na + i na -), rys psychologiczny, tło rodzinne, historia postaci, motywacje są bardzo ważne i często to właśnie bohater jest głównym powodem sięgnięcia po kolejną część - Hercules Poirot albo Mortka czy ta łajza Dawid Wolski od Chmielarza.

FB:
2) Dorota Klawikowska
Najważniejsza w kryminale jest wartka akcja i zagadka do rozwikłania. Jednak nie każdy detektyw wzbudza we mnie zachwyt, stąd psychologiczna kreacja śledczego jest ważna, bo to dzięki niej dowiaduję się, że mogę liczyć na inteligencję, spryt, wytrzymałość psychiczną. A więc tak - kreacja psychologiczna jest ważna, ale nie najważniejsza. Czasami zdarza się, że detektywem zostaje osoba, której ani fizycznie, ani psychicznie nie widzielibyśmy na miejscu śledczego. Tak jest np. w serii książek Olga Rudnicka o Matyldzie Dominiczak. Z pozoru nudna bibliotekarka zostaje detektywem wbrew swojemu dyrektorowi, mężowi, policji i najbliższemu otoczeniu. Świadczy to o tym, że aby dobry kryminał mógł mnie wciągnąć nie potrzebuję dogłębnych analiz psychologicznych ale szybkiej akcji, tajemnicy i osoby, która weźmie sprawę w swoje ręce.

IG:
3) @pamietnik_mola_ksiazkowego
Jeśli wiem, że jest to seria to wolę za kolejnością czytać ale wiadomo...różnie bywa 😉 lubię warstwę psychologiczną jeśli chodzi o kreację głównego śledczego pod warunkiem jeśli ta analiza nie jest "przegadana", tzn nie odnoszę wrażenia, że jest takim zapełniaczem fabuły. Zarówno wątek kryminalny jak i kreacja bohaterów powinny być odpowiednio wyważone

Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz