lutego 19, 2023

Czwarte urodziny bloga - podsumowanie czwartego roku działaności

Dzisiaj małe świętowanie - Kryminał na talerzu obchodzi swoje czwarte urodziny! 
No dobra, tak naprawdę obchodził je 9 lutego, ale mnie w tym roku pomieszały się daty, więc świętujemy dziesięć dni później... Ale czy to ma jakieś wielkie znaczenie? Ważne, że już cztery lata jestem z Wami, mogę dostarczać Wam recenzje, polecenia i dzielić się dobrą literaturą kryminalną i nie tylko!
Jak zawsze przy okazji urodzin, jest to dobry moment, by podsumować to, co czwarty rok istnienia bloga przyniósł. O wcześniejszych latach możecie poczytać tu: pierwszy rok, drugi, trzeci. A teraz zapraszam na krótkie podsumowanie roku, który przyniósł duże zmiany! I tak, są to zmiany na lepsze 😊

Jak wyglądał mój czwarty rok prowadzenia bloga?
W styczniu 2022 roku założyłam patronite.pl/kryminalnatalerzu, dzięki czemu blog zyskał swoich Patronów. I to oni na początku czwartego roku istnienia dali mi siły do działania - każde jedno wsparcie udowodniło mi, że to, co robię, ma dla Was sens. W tym czasie mocno skupiłam się na promowaniu książek patronackich, choć i oczywiście recenzje też się cały czas na blogu pojawiały. Za to w drugim półroczu przyszedł czas na kolejne zmiany, tym razem chodziło o formę współprac z wydawnictwami, która pozwoliła mi na większe skupienie na blogu - dzięki temu recenzje pojawiają się dużo częściej, tyczą się nowych książek, a i mocno zwiększyła się moja aktywność na profilach w mediach społecznościowych. Myślę, że dla Was zaczęło to być mocno widoczne w styczniu tego roku. Po Waszych aktywnościach widzę, że podobają Wam się te zmiany, co mnie cieszy, bo aktualnie praca nad blogiem zajmuje mi jakieś sześć dni w tygodniu po dobrych kilkanaście godzin! Bywa to męczące, ale nie zamierzam narzekać - w końcu praca z książkami to przede wszystkim ogromna przyjemność!

To największy regał w moim domu - jak widać miejsce na nim wykorzystane jest maksymalnie... 😉

Jak z realizacją planów na czwarty rok działalności?
Na pewno udało mi się zaprowadzić w funkcjonowaniu Kryminału na talerzu duże zmiany, a to był główny cel na ten rok. Czyli chyba możemy świętować mały sukces? 😊 Na pomniejsze cele już niestety czasu zabrakło, moje umiejętności fotograficzne, nad którymi chciałam popracować, są na niezmiennym poziomie, kulinarnie blog nadal jest zawieszony, ale tak naprawdę to mnie nie martwi, bo widzę, że jest szansa na poprawę! Liczę, że z czasem i te mniejsze cele uda się zrealizować, najważniejsze, że w końcu blog pod względem literackim działa jak należy!

W tym roku zabrakło mi już regałów, więc książki w sypialni opanowały każdą wolną powierzchnię płaską...

Kryminał na talerzu w liczbach
Blog
W tym roku pojawiły się tu aż 234 posty, z czego 146 to recenzje książek.
Łączna liczba wyświetleń bloga to 263 098, zatem w ostatnim roku odwiedzony został niecałe 74 tysięcy razy! Oficjalne blog ma 56 obserwatorów, więc w ciągu roku liczba w sumie pozostała prawie niezmienna (doszedł 1 obserwator). 
Najpopularniejszym postem opublikowanym w czwartym roku działalności była zapowiedź "Paktu" Anny Potyry (klik), która została wyświetlona ponad 500 razy, na drugim miejscu również zapowiedź - tym razem "Schroniska, które przestało istnieć" Sławka Gortycha (klik), na trzecim recenzja "Przedsionka piekła" Anny Bailey (klik). Oczywiście i posty z poprzednich lat cieszą się równie dużą popularnością - przede wszystkim nadal jest to duży artykuł o Legimi (klik!), ale też wywiady i recenzje, które tak chętnie czytacie. 
Strona najczęściej odwiedzana jest bez pośrednictwa stron odsyłających (81%), 16% to odsłony z przekierowane z wyszukiwarki Google, pozostałe to media społecznościowe. 
Niezmiennie od lat strona przede wszystkim odwiedzana jest przez czytelników znajdujących się w Polsce, na drugim miejscu są Stany Zjednoczone.

Tak jak powiedziałam - każdy wolny skrawek miejsca jest wykorzystany... Nawet ten na podłodze!

Instagram
W ciągu roku pojawiło się tu 581 postów, a profil zyskał 668 nowych obserwatorów.

Facebook
Te fanpage w przeciągu ostatniego roku zyskał 603 obserwatorów i 495 polubień profilu.

Ogólnie
W czwartym roku działalności trafiło do mnie 350 egzemplarzy recenzenckich i 86 ze współprac na nowych zasadach. Na rynku ukazały się 22 książki objęte moim patronatem medialnym i 3 z moją rekomendacją. Recenzja Kryminału na talerzu została po raz kolejny udostępniona na stronie akcji czytaj.pl, tym razem była to recenzja "Chąśby" Katarzyny Puzyńskiej. Miałam przyjemność przeprowadzić 17 wywiadów z autorami powieści oraz poprowadzić jedno spotkanie literackie. Zorganizowałam 21 book tourów oraz 43 konkursy. Uczestniczyłam w Targach Książki odbywających się w Warszawie i Katowicach, byłam też na kilku spotkaniach literackich w okolicy mojego miejsca zamieszkania. Ponadto dbałam też o grono Patronów bloga, którzy przez cały rok aktywnie wspierali moją działalność. 

Komoda również przyjęła na siebie maksimum książkowego ciężaru, jaki jest w stanie przyjąć, tak by dalej pełnić swoją funkcję... 

Współprace z wydawnictwami
W czwartym roku działalności współprace z wydawnictwami rozszerzyły się o takiej wydawnictwa jak: Mięta, Initium, Vectra, Echa, nowe imprinty Znak, Bookedit, Spisek Pisarzy, Marginesy i Luna. 

Pozostałe współprace
Cały czas kontynuuję współpracę z Legimi, jak i polskim dystrybutorem filmów DVD Galapagos.

W tym roku książki w końcu też zyskały kilka nowych półek!

Podsumowanie
Rok czwarty był rokiem przełomowym dla Kryminału na talerzu, który nadał mu nowy kierunek - dzięki niemu Kryminał na talerzu powoli staje się coraz bardziej profesjonalną platformą literacką. Oczywiście przede mną cały czas dużo pracy, ale ta zmiana pozwoliła mi nabrać nowego wiatru w żagle, przywróciła energię, której tak ostatnio brakowało. W końcu jesteśmy na dobrej drodze! 

W końcu miejsca w sypialni zabrało, pora więc zacząć przenosić książki do innych pokoi... 😉

Dziękuję!
Muszę przyznać, że zmiana, jaką wprowadziłam, spotkała się z Waszym ciepłym przyjęciem, od tego czasu płynie do mnie coraz więcej słów uznania, słów docenienia tego, co tu robię. Ogromnie Wam za to dziękuję! Bo przecież dzielenie się dobrą literaturą, rozmowy o niej to główne założenia naszej społeczności czytelniczej zabranej wokół tego bloga. Wasza aktywność, lajki, komentarze i wiadomości prywatne udowadniają mi, że jest w tym sens! DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE!

Specjalnie podziękowania należą się Patronom bloga, którzy w odpowiednim momencie przywrócili mi wiarę w moją pracę. Patronom, którzy cały czas aktywnie mnie wspierają, nie tylko wkładem finansowym, ale i częstymi komentarzami, rozmowami, a nawet i ostatnim paczkami-niespodziankami. DZIĘKUJĘ!

Oczywiście ogromne podziękowania przesyłam też wszystkim wydawnictwom, autorom i innym firmom, z którym mam przyjemność współpracować. Dziękuję przede wszystkim za zaufanie, ale i słowa uznania, a i czasem tę potrzebną wyrozumiałość 😊


Co dalej?
Na rok piąty działalności przede wszystkim planuję umocnienie zmian, które zaszły w roku poprzednim. Z Waszym wsparciem umacniam pozycję Kryminału na talerzu na rynku blogerów, influencerów i profili literackich, upewniając wydawnictwa i pozostałe firmy, że ten blog, to miejsce, z którym warto nawiązywać współpracę, dzięki czemu mam dla Was ciągle nowe książki nie tylko recenzje, ale i wszelkiego rodzaju aktywności! Nie oszukujmy się - muszę też teraz popracować nad zasięgami, które w aktualnych czasach do dalszego rozwoju profilu mają duże znaczenie. A jest to praca niełatwa, bo to przecież walka z algorytmami! Ale chcę w tym roku dać z siebie wszystko, by blog mógł dalej intensywnie się rozwijać!
Oczywiście chciałabym też wrócić do kulinarnej strony bloga, jak i popracować nad umiejętnościami fotograficznymi, ale są to plany, które z pewnością będę realizować, gdy starczy mi na to czasu. 


No to tyle! Czwarty, jakże intensywny rok za nami, przed nami piąty, który powinien być przynieść jeszcze więcej dobrego! Na tym się skupiamy 😊 Jeszcze raz dziękuję, że jesteście i przypominam, że jestem cały czas do Waszej dyspozycji - na każdą wiadomość z pewnością odpiszę! Zachęcam też do odpowiedzenia zakładki Patronite (klik!), z której dowiecie się, jak można dołączyć do Patronów bloga.Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz