grudnia 31, 2023

Podsumowanie roku 2023

Już tylko kilka godzin dzieli nas od wkroczenia w nowy rok 2024, zanim jednak spojrzymy w przyszłość i będziemy wypatrywać pierwszych styczniowych premier, pora podsumować to, co za nami. Rok 2023. Co to był za rok! Pełen wyzwań, pełen rozwoju, pełen sprawdzianów dla moich umiejętności i cierpliwości. Rok, który przyniósł wiele dobrego, wiele docenienia dla pracy, którą tutaj Wam daję. Pokazał, że warto się wysilać, warto zabiegać, warto próbować. Przyszło wiele nowego, przede wszystkim dostałam więcej czasu i możliwości, by ten blog rozwijać. Więcej o rozwoju bloga pogadamy już wkrótce, podczas piątych urodzin Kryminału na talerzu, dzisiaj skupmy się na tym, co wydarzyło się czytelniczo. Nie pamiętam, by jakiś rok był tak udany pod względem jakości i ilości przeczytanych książek jak ten! Nigdy też wyróżnienie najlepszych książek roku nie przyniosło mi aż tylu trudności 😉
A zatem pora powiedzieć to oficjalnie: rok 2023 kończę 225 przeczytanymi książkami, z czego 80 to audiobooki. Nie wiem czy miałam takie szczęście, czy już tak dobrze wyrobiłam mój węch czytelniczy, ale poniżej ocen 7/10, czyli oceny dobrej, było książek niewiele. Ogromnie mnie to cieszy! Teraz jednak pora na ten najważniejsze wyróżnienia!


Książka roku 2023

TOP3

Poza tą trójką do TOP roku 2023 dołączają (kolejność przypadkowa):

Patronaty, rekomendacje i opieka ambasadorska 2023
(według daty wydania)

Odkrycie roku 2023
gatunek powieści szpiegowskiej w wykonaniu Vincenta V. Severskiego

A teraz liczbowo!
Ocenę 10/10 otrzymała 1 książka: "Mam do pana kilka pytań" R. Makkai
Ocenę 9/10 otrzymały 2 książki: „Niegodziwość ojców” Å. Larsson i „Jak nie zginąć w kosmosie” P.M. Sutter
Ocenę 8,5/10 otrzymało 20 książek: „Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz” M. Perry, „Światło, którego nie widać” A. Doerr, "Nawet jeśli wszystko się skończy” J. Liljestrand , „Najbliższa rodzina” K. Abdullah, „Urwisko” R. Małecki , “Roślinna kuchnia kresowa” P. Ochman , „Nemezis” M. Siembieda, “Baltica” P. Borlik , „Gerda” K.A, Zajas, „Nocami krzyczą sarny” K. Zyskowska, „Dystopia” V.V. Severski, „Pętla” W.&W. Gregory, „Wdowy Antarktydy” A. Fletcher, „Na domowym froncie” K. Hannah, „Serce jak smoła” R. Galbraith, "Schronisko, które przetrwało" S. Gortych, "Zawsze coś" M. Kisiel,"Sroka" E. Day, "Pisarka" M. Stachula , "Fortuna sprzyja umarłym" S. Spotswood
Ocenę 8/10 otrzymało 82 książek (Po tytuły odsyłam na mój profil na lubimyczytac.pl, tyczy się to wszystkich poniższych ocen - klik!)
Ocenę 7,5/10 otrzymało 49 książek!
Ocenę 7/10 otrzymało 54 książek!
Ocenę 6/10 otrzymało 11 książek!
Ocenę 5/10 otrzymały 2 książki!
Ocenę 4/10 nie otrzymała żadna książka!
Ocenę 3/10 nie otrzymała żadna książka!
Ocenę 2/10 nie otrzymała żadna książka!
Ocenę 1/10 nie otrzymała żadna książka!
To pierwszy rok od powstania bloga, kiedy żadna książka nie otrzymała oceny poniżej 5/10! 

Mam nadzieję, że dzięki Kryminałowi na talerzu i Wam udało się dobrze dobrać lektury, tak by rozczarowań było jak najmniej! Dziękuję, że ze mną jesteście, że wspieracie i korzystacie z moich poleceń! 
Na rok 2024 życzę Wam samych cudownych lektur i czasu na ich czytanie, bo każdy miłośnik i miłośniczka książek właśnie z czasem walczy najmocniej. Ja obiecuję, że dalej będę pomagała Wam w segregowaniu lektur na te, po które warto sięgnąć 😊 Niech rok 2024 będzie dla nas wszystkich dobry!

Szczęśliwego i zaczytanego roku 2024!


Podsumowania poprzednich lat znajdziecie tu:

Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz